« Powrót do artykułu

Wokół rajów podatkowych panuje hipokryzja polityczna

- Z jednej strony potępia się szkodliwą konkurencję podatkową, a z drugiej korzysta się z takich rozwiązań. Niektóre państwa same zachowują się jak raje - mówi dr Karolina Tetłak, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Dr Karolina Tetłak, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dr Karolina Tetłak, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • Marekaurelio(2017-11-14 09:05) Zgłoś naruszenie 70

    Szanowna Pani Doktor i drodzy czytelnicy -najbardzej prostą i skuteczną metodą ochrony przed rajami podatkowymi są: - radykalnie uproszczenie prawa podatkowego, tworzenie pro obywatelskiego systemu podatkowego, Gdzie płacenie niskich i niezakamuflowanych podatków stanowiłoby obywatelski honor a nie absurdalnie penalizowanym systemem dla hołoty - reforma ZUS i KRUS, likwidacja przywilejów emerytalnych bo kosztują nas od 50- 60 miliardów rocznie, wprowadzenie Bazowej Państwowej Emerytury dla płacących składki - rzeczywistą reformę zdrowia, mam wrażenie że wszelkie nowe zmiany przez rządzące bandy psują ten system - obniżenie pracodawcom kosztów płacowych i pozapłacowych co otworzy rynek pracy i płacy - wprowadzenie kwoty wolnej od podatków w wysokości np. 24 tysięcy w roku, co np. uwolni nisko uposażonych pracujących oraz emerytów i rencistów od płacenia podatków, bo pobieranie od nich takich danin to patologia A jakie będą oszczędności na aparacie skarbowym i na wszelkich służbach zaangażowanych, to już kategoria nieobliczalna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jędrzej(2017-11-14 14:02) Zgłoś naruszenie 00

    Przepisy są tak durne, że firmom pozostaje Grupa Tax&Law z Warszawy czy inne kancelarie tworzące legalne struktury podatkowe.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Reklama