« Powrót do artykułu

Jak być dobrym podatnikiem czyli co daje należyta staranność

Ministerstwo Finansów w trosce o bezpieczeństwo przedsiębiorców i przejrzystość transakcji pracuje nad listą przesłanek, które miałyby świadczyć o należytej staranności podatnika. Jak dziś definiowana jest należyta staranność i co można zyskać kierując się jej wytycznymi w prowadzeniu działalności?

podatki2

żródło: ShutterStock

Jak dziś definiowana jest należyta staranność i co można zyskać kierując się jej wytycznymi w prowadzeniu działalności?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • skarbona(2017-09-20 07:38) Zgłoś naruszenie 10

  Pani Redaktor "analiza danych na jego temat opublikowana w Krajowym Rejestrze Sądowym czy Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Służy to sprawdzeniu, czy podmiot, z którym podatnik zawiera transakcję, jest czynnym podatnikiem VAT." Tam sprawdzimy tylko czy ma zarejestrowaną działalność, a czy jest czynnym podatnikiem VAT sprawdzimy na stronie MF. Możemy też złożyć wniosek do naczelnika urzędu skarbowego o wydanie zaświadczenia czy kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT.

  Odpowiedz
 • Mar(2017-09-19 10:57) Zgłoś naruszenie 12

  Znam faceta który przez całe zycie jak twierdzi nie odprowadził ani grosza podatków. Stwierdził że nie bedzie pracowal na Maciu Piciu Donalda Tuska ,czyjeś bachory jako 500+ i emerytury w wieku 62 Eurozlodzi POlitycznych. Ryzykuje odsiadką ale ma Ich gdzieś.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Krzywy(2017-10-02 08:56) Zgłoś naruszenie 00

  Należyta staranność to motoo przewodnie mojej księgowej z seka s.a. :) Pani Aniu - pozdrawiam!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!