Podatki | Najnowsze wiadomości

23 stycznia 2018 r.

Z projektu nie wynika jednak wprost, czy biuro księgowe obsługujące mikrofirmę będzie także mogło podpisać JPK_VAT w uproszczony sposób.

Mikrofirmom łatwiej będzie złożyć JPK_VAT23 stycznia 2018 r.

Najmniejsi przedsiębiorcy nie będą musieli kupować kwalifikowanego podpisu elektronicznego ani tworzyć profilu zaufanego, aby złożyć jednolity plik kontrolny – wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego wczoraj na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Pojawiło się ono w związku z tym, że do 26 lutego br. mikrofirmy rozliczające się z VAT muszą po raz pierwszy przekazać fiskusowi swoją ewidencję podatkową w formacie JPK.

22 stycznia 2018 r.

Z początkiem 2018 roku weszły w życie wyjątkowo liczne i doniosłe zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Przegląd zmian w PIT w 2018 r. Kogo dotyczą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych?22 stycznia 2018 r.

Rok 2018 przynosi sporo zmian w przepisach PIT. Część z nich należy uznać za korzystne, wszak służą wyjaśnieniu kwestii będących w ostatnich latach przedmiotem licznych wątpliwości interpretacyjnych lub przyczynią się do zmniejszenia zobowiązań podatkowych niektórych podatników. Nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że część nowych regulacji pisana była pospiesznie, bez szczegółowego planowania, przemyślenia i rozwagi, tym samym skutkując przepisami, które w najlepszym przypadku można określić jako będące niskiej jakości.

Polecane

Polecane

Reklama