Podatki | Najnowsze wiadomości

24 września 2017 r.

Objaśniamy najważniejsze regulacje, którym zostaną objęci podatnicy VAT.

Wymiana kas fiskalnych. Koszty, terminy, procedura24 września 2017 r.

Poza rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów dotyczącym kryteriów i warunków technicznych kas fiskalnych, na rządowej stronie centrum legislacji pojawił się projekt noweli ustawy o podatku od towarów i usług. Ustawodawca określa w nim procedurę wymiany kas fiskalnych i wymienia podmioty, których dotyczy ten obowiązek. Objaśniamy najważniejsze regulacje, którymi od 2018 roku zostaną objęci podatnicy VAT.

23 września 2017 r.

Dlaczego wypływy podatkowe rosną?

Rekordowa nadwyżka w budżecie. Dlaczego wpływy podatkowe rosną? 23 września 2017 r.

Ministerstwo Finansów przedstawiło szacunkowe wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień 2017 roku. Za sprawą nadwyżki budżetowej szacowanej na prawie 5 mld zł stoją głównie dochody z tytułu odprowadzanych podatków. Wpływy m.in z VAT, PIT, CIT i akcyzy i podatku od gier przyniosły łącznie 27 mld złotych więcej niż a analogicznym okresie ubiegłego roku.

23 września 2017 r.

Zdaniem autorów poselskiego projektu zmian w ordynacji podatkowej długość okresu zwrotu nadpłaty w ww. przypadkach nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia

30 dni zamiast 3 miesięcy. Posłowie chcą skrócić termin na zwrot nadpłaty podatku23 września 2017 r.

Do Sejmu trafił poselski projekt zmian w ordynacji podatkowej. Przewiduje on skrócenie z 3 miesięcy do 30 dni czasu oczekiwania przez podatników podatku akcyzowego, specjalnego podatku węglowodorowego, jednoosobowych spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorców państwowych oraz przez płatników PIT na zwrot nadpłaconego podatku.

23 września 2017 r.

Opracowane przez OECD, czyli Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, przepisy CRS nakładają na instytucje finansowe w Polsce obowiązek zbierania informacji o swoich klientach i przekazywania ich do władz innych państw.

CRS, czyli Common Reporting Standard. Kolejna metoda na wydłużenie ręki fiskusa23 września 2017 r.

Obietnice wyborcze trzeba spełniać, a potrzeby społeczeństwa zabezpieczać. Jak to jednak zrobić? „Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy!” – powiedziała kiedyś Margaret Thatcher. Krótko mówiąc, rozwiązania takie jak CRS, czyli Common Reporting Standard, to kolejna metoda na wydłużenie ręki fiskusa…

22 września 2017 r.

Konwencja MLI, którą podpisał również polski rząd, jest częścią BEPS.

Banach: Przeciętny podatnik nie poradzi sobie ze stosowaniem konwencji o podwójnym opodatkowaniu22 września 2017 r.

Polska nie zaakceptowała arbitrażu między państwami, a to oznacza, że nie wprowadzimy kluczowego instrumentu, który ma chronić podatnika przed podwójnym opodatkowaniem - mówi w wywiadzie dla DGP Józef Banach, radca prawny, partner w kancelarii InCorpore Banach Szczypiński Partnerzy, specjalista od międzynarodowego prawa podatkowego.

21 września 2017 r.

Księgowy roku 2017

Księgowy Roku - edycja pierwsza! Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie21 września 2017 r.

Praca księgowych to nie tylko prowadzenie ksiąg rachunkowych, ale także planowanie i analiza kosztów, przygotowywanie budżetów, opracowywanie planów na wypadek ryzyka. Kim są najlepsi spośród nich? To pokaże konkurs Dziennika Gazety Prawnej, który wyłoni najlepszych polskich księgowych oraz biura rachunkowe 2017 roku. Może będziesz wśród nich? Zgłoś się do konkursu!

Polecane

Polecane

Reklama