VAT

13 lutego 2018 r.

Zasadniczo podatnicy powinni dostawać zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w ciągu 60 dni od dnia złożenia deklaracji VAT.

VAT: Nie wiadomo, co z dłuższymi zwrotami13 lutego 2018 r.

Czy jeśli fiskus chce mieć więcej czasu na sprawdzenie nadwyżki podatku, to przed upływem terminu na jej zwrot musi tylko wydać postanowienie w tej sprawie, nadać je na poczcie, czy też doręczyć je podatnikowi? NSA miał rozstrzygnąć to wczoraj w uchwale, ale postanowił inaczej.

9 lutego 2018 r.

Głównym celem przyświecającym walce z szarą strefą jest dążenie do zapewnienia uczciwej konkurencji wśród przedsiębiorców – zapewnia się w uzasadnieniu projektu

NIP na paragonie i kasy fiskalne online9 lutego 2018 r.

Zakup udokumentowany paragonem, a potem powrót po fakturę? Tak, ale tylko pod warunkiem, że będzie on spersonalizowany. Jeśli po dokonaniu transakcji nabywca zapomni poprosić o dopisanie na paragonie NIP-u, nie będzie mógł go później objąć fakturą i odliczyć takiego kosztu zakupu towaru lub usługi. Projektowana zmiana łączy się ściśle z wprowadzeniem kas fiskalnych podpiętych do sieci teleinformatycznej. Nowe regulacje autorstwa Ministerstwa Rozwoju i Finansów mają zacząć obowiązywać w tym roku.

2 lutego 2018 r.

Na listach resortu znajdą się nie tylko zarejestrowani podatnicy VAT, ale także podmioty wykreślone z tej listy lub przywrócone do wykazu.

Zmiany w rejestrze podatników VAT. Kto trafi na czarną listę?2 lutego 2018 r.

Ministerstwo Finansów prowadzi rejestr podatników VAT w nowej odsłonie. Ten zawiera trzy listy: wykaz podmiotów niezarejestrowanych, wykreślonych z listy vatowców i przywróconych do rejestru. Mają one służyć zarówno podatnikom mogących sprawdzić kontrahentów, jak i budżetowi. Jest to bowiem podstawa działania ustawy o STIR, której głównym założeniem jest walka z oszustami podatkowymi.

Polecane

Polecane

Reklama