VAT

9 grudnia 2017 r.

Zdaniem Ministerstwa Finansów kolejne zmiany w prawie podatkowym wprowadza się przede wszystkim po to, by spełnić postulaty przedsiębiorców, którzy oczekują m.in. narzędzi pozwalających im na sprawdzenie kontrahentów.

Kolejne zmiany w VAT: Nie wszystkie transakcje będzie można wliczyć w koszty9 grudnia 2017 r.

Ministerstwo Finansów przygotowało kolejną nowelizację przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Celem jest uszczelnienie systemu podatkowego w Polsce. Najnowszy projekt resortu finansów przewiduje, że zaliczenie wydatków do kosztów firmy będzie możliwe wyłącznie w sytuacji, gdy zapłata zostanie dokonana na zarejestrowany przez fiskusa rachunek bankowy. Czy nową propozycję Ministerstwa Finansów należy oceniać jako nadmierne ograniczenie prowadzenia działalności gospodarczej?

4 grudnia 2017 r.

Jakie będą skutki w VAT darowizny nieruchomości, jeśli podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia?

Poradnia podatkowa z 4 grudnia 20174 grudnia 2017 r.

● Czy można dokonać zapłaty na rzecz kontrahenta wykonawcy● Kiedy powstanie obowiązek podatkowy przy odsprzedaży raportu handlowego firmie z innego państwa członkowskiego UE● Jakie będą skutki w VAT darowizny nieruchomości, jeśli podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia

3 grudnia 2017 r.

Oto 10 najważniejszych zmian w prawie podatkowym w 2018 roku.

Podatki w 2018 roku. Oto 10 najważniejszych zmian3 grudnia 2017 r.

Uszczelnianie podatków w 2017 roku stało się specjalnością rządu. Troska o regularne wpływy podatkowe niesie ze sobą szereg zmian dla podatników. Część z reform ułatwi funkcjonowanie firm i zapewni transparentność działań w obrocie gospodarczym, a część przysporzy przedsiębiorcom dodatkowych kosztów i obowiązków.

3 grudnia 2017 r.

Ograniczenie możliwości wyboru sposobu opodatkowania korzystnego dla przedsiębiorcy odbywa się na gruncie wielu regulacji.

Nowe prawo podatkowe w praktyce: Nadużycia w podatku VAT3 grudnia 2017 r.

Ponad rok temu weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o VAT, które wprowadziły regulacje dotyczące stosowania prawa podatkowego. Ich celem jest ograniczenie możliwości ochrony majątku poprzez dokonywanie czynności legalnych, jednak opodatkowanych na atrakcyjnych zasadach. Założenie może wydawać się słuszne, jednak realizacja ustawy w praktyce budzi wiele wątpliwości.

2 grudnia 2017 r.

Do sejmu trafił projekt ustawy zmieniającej ustawę o VAT (druk 2056), który przewiduje wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 4 czerwca 2015 r. w/s C-678/13

MF: Prezerwatywy nie podrożeją2 grudnia 2017 r.

Do sejmu trafił projekt ustawy zmieniającej ustawę o VAT (druk 2056), który przewiduje wykonanie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 4 czerwca 2015 r. w/s C-678/13 (stwierdzający brak możliwości stosowania stawki obniżonej dla niektórych towarów zw. z szeroko rozumianą ochroną zdrowia).

Polecane

Polecane

Reklama