CIT

3 września 2018 r.

Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, z jakimi podatnicy i ich doradcy będą musieli zmierzyć się już niedługo.

Co ma się zmienić w PIT i CIT od 2019 roku3 września 2018 r.

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt dużej nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ordynacji podatkowej, które przewidują wiele kontrowersyjnych rozwiązań dla podatników. Projekt nowych regulacji ma przejść szybką ścieżkę legislacyjną i wejść w życie już za niecałe cztery miesiące. Przedstawiamy zestawienie najważniejszych zmian, z jakimi podatnicy i ich doradcy będą musieli zmierzyć się już niedługo.

2 września 2018 r.

Przeniesienie części lub całości biznesu do kraju, w którym jego prowadzenie jest – z podatkowego punktu widzenia- bardziej korzystne, nie będzie już takie proste.

Podatek od przeniesienia biznesu. Kogo obejmie exit tax?2 września 2018 r.

Przeniesienie części lub całości biznesu do kraju, w którym jego prowadzenie jest – z podatkowego punktu widzenia- bardziej korzystne, nie będzie już takie proste. Wszystko to za sprawą tzw. exit tax, czyli podatku od wyjścia. To podatek od niezrealizowanych zysków w związku z przeniesieniem aktywów firmy do innego państwa.

27 sierpnia 2018 r.

Celem projektowanego rozwiązania jest głębsza weryfikacja zasadności preferencji - beneficial owner, substancji biznesowej, korzystanie z instrumentów wymiany informacji - która przyczyni się do zwiększenia skuteczności ściągalności podatku u źródła.

MF skierowało do konsultacji nowelizacje podatku CIT w wysokości 9 proc.27 sierpnia 2018 r.

Ministerstwo Finansów skierowało do konsultacji projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw dotyczący m.in. wprowadzenia obniżonej stawki podatku CIT w wysokości 9%, preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (Intellectual Property Box - IP BOX, Innovation Box) czy uregulowania w podatku dochodowym skutków obrotu walutami wirtualnymi.

Polecane

Polecane