Akcyza

3 grudnia 2017 r.

Oto 10 najważniejszych zmian w prawie podatkowym w 2018 roku.

Podatki w 2018 roku. Oto 10 najważniejszych zmian3 grudnia 2017 r.

Uszczelnianie podatków w 2017 roku stało się specjalnością rządu. Troska o regularne wpływy podatkowe niesie ze sobą szereg zmian dla podatników. Część z reform ułatwi funkcjonowanie firm i zapewni transparentność działań w obrocie gospodarczym, a część przysporzy przedsiębiorcom dodatkowych kosztów i obowiązków.

28 listopada 2017 r.

W myśl projektu noweli ustawy o podatku akcyzowym (w dniu, w którym zamykaliśmy numer, czekał już tylko na podpis prezydenta), produkcja i przemieszczanie płynu do papierosów elektronicznych mają zostać co do zasady objęte procedurą zawieszenia poboru akcyzy.

Założenie składu podatkowego będzie kosztowne28 listopada 2017 r.

Nasza spółka zastanawia się nad uruchomieniem produkcji liquidów do e-papierosów, znaleźliśmy już dostawców surowców i opakowań. Słyszeliśmy jednak, że po wprowadzeniu planowanego podatku akcyzowego konieczne będzie utworzenie składu podatkowego. Jakie inwestycje się z tym wiążą i czy trzeba ruszyć z nimi już teraz?

6 listopada 2017 r.

Od strony prawnej, papierosy elektroniczne to urządzenia służące do spożywania za pomocą ustnika pary powstającej ze specjalnego płynu, zarówno z nikotyną, jak i bez nikotyny.

Posłowie zajmą się e-papierosami i nowatorskimi wyrobami tytoniowymi. Kolejny projekt z tzw. Pakietu Tytoniowego trafił do Sejmu RP6 listopada 2017 r.

W ostatnim tygodniu października do Sejmu trafił kolejny projekt z tzw. Pakietu Tytoniowego (Druk nr 1963), którego celem jest zapowiadane przez Ministerstwo Finansów objęcie akcyzą dwóch nowych zbliżonych kategorii wyrobów . Chodzi o tzw. e papierosy oraz o nowatorskie wyroby tytoniowe (w skrócie: wyroby nowatorskie).

Polecane

Polecane

Reklama