Akcyza

8 lutego 2017 r.

Jeśli chodzi o nielegalny tytoń to nastąpił spadek zatrzymań.

Walka państwa z szarą strefą nabiera kolorów8 lutego 2017 r.

Rok 2016 r. był rekordowy pod względem zatrzymań nielegalnych papierosów. Zyskuje i budżet, i przemysł. Centralne Biuro Śledcze Policji, Straż Graniczna, urzędy celne i służby skarbowe zabezpieczyły w ubiegłym roku 740 mln sztuk papierosów bez banderoli – o ponad 17 proc. więcej niż w 2015 r.

19 grudnia 2016 r.

 PIT: Jak rozliczyć dochody osiągnięte w 2016 roku? 

 500 złotych na dziecko nie będzie wpływało na wysokość dochodów ujawnianych w formularzu. Nie będzie też zmian w zakresie kwoty wolnej od podatku w PIT za 2016 rok. Na zmianach w PIT i CIT skorzystają osoby prowadzące działalność badawczo-rozwojową, gdyż od stycznia staną się beneficjentami nowych ulg.  

 Jak złożyć PIT krok po kroku >>>>>

PIT, CIT, VAT, akcyza. Najważniejsze zmiany w podatkach w 2017 roku19 grudnia 2016 r.

Duża nowela ustawy o podatku od towarów i usług wprowadzi szereg rewolucyjnych zmian dla podatników VAT. Podczas rozliczania PIT za 2016 rok skorzystamy z nowych ulg, a część przedsiębiorców zastosuje obniżoną stawkę CIT. Właściciele samochodów będą musieli oswoić się z nowymi stawkami podatku. To tylko część zmian, jakie czekają podatników w 2017 roku.

15 grudnia 2016 r.

Fundacja Republikańska wylicza obecnie rynek liquidów, czyli ten, który ma być objęty akcyzą, na ok. 300 tys. litrów rocznie

E-papierosy z akcyzą, ale jeszcze nie teraz15 grudnia 2016 r.

Polski rząd powinien wstrzymać się z decyzjami w sprawie podatku od e-papierosów do czasu jego zharmonizowania w Unii Europejskiej. Tym bardziej, że prace w tym zakresie już trwają. Ich rozstrzygnięcie powinno nastąpić w ciągu dwóch lat – uważają eksperci Fundacji Republikańskiej.

Polecane

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama