Akcyza

23 września 2017 r.

Dlaczego wypływy podatkowe rosną?

Rekordowa nadwyżka w budżecie. Dlaczego wpływy podatkowe rosną? 23 września 2017 r.

Ministerstwo Finansów przedstawiło szacunkowe wykonanie budżetu państwa w okresie styczeń-sierpień 2017 roku. Za sprawą nadwyżki budżetowej szacowanej na prawie 5 mld zł stoją głównie dochody z tytułu odprowadzanych podatków. Wpływy m.in z VAT, PIT, CIT i akcyzy i podatku od gier przyniosły łącznie 27 mld złotych więcej niż a analogicznym okresie ubiegłego roku.

31 sierpnia 2017 r.

Czego możemy oczekiwać w 2018 roku?

Bogaty budżet w 2018 roku. Podatnicy muszą przygotować się na zmiany31 sierpnia 2017 r.

331 mld. zł. To prognozowana kwota podatków, które w 2018 roku mają zasilić budżet państwa. Jak wskazano projekcie ustawy budżetowej na 2018 rok, poziom dochodów będzie zdeterminowany m.in. zmianami podatkowymi. Ich mnogość i zawirowania wokół procesu legislacyjnego budzą jednak wątpliwości co do szacunkowych wpływów budżetowych w 2018 roku.

30 lipca 2017 r.

Które podatki uszczupliły portfele podatników i zarazem zasiliły budżet państwa w największym stopniu? W jaki sposób pieniądze wracają do podatnika?

Gdzie trafiają nasze podatki czyli jak działa państwo30 lipca 2017 r.

W 2016 roku część odprowadzonych przez podatników przychodów zasiliła budżet państwa o ponad 273 mld złotych. Zgodnie ze sprawozdaniem  z wykonania budżetu państwa w 2016 roku, znaczna część wpływów podatkowych sfinansowała m.in. program 500 plus. Które podatki uszczupliły portfele podatników i zarazem zasiliły budżet państwa w największym stopniu? W jaki sposób pieniądze wracają do podatnika?

25 czerwca 2017 r.

Resort finansów wskazuje na problem produkcji wyrobów tytoniowych przez nielegalnie działające wytwórnie, co przekłada się na niższe wpływy należnych podatków do budżetu państwa.

Budżet z większymi wpływami z akcyzy. Rząd planuje kolejne restrykcje 25 czerwca 2017 r.

Sukcesywne zwiększanie dochodów podatkowych stało się czołowym zadaniem resortu finansów. Ostatnie miesiące upłynęły pod znakiem uszczelniania VAT dzięki wprowadzeniu jednolitego pliku kontrolnego czy zaostrzeniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. W ostatnim czasie światło dzienne ujrzały projekty ustaw, których wprowadzenie ma sprzyjać także ściągalności podatku akcyzowego. Zmiany uderzą więc m.in. w branżę tytoniową.

Polecane

Polecane

Reklama