statystyki

JPK: MF wkrótce rozwiąże problemy z fakturami zakupowymi

autor: Mariusz Szulc27.07.2016, 07:34; Aktualizacja: 27.07.2016, 09:03
Problem mają obecnie duzi przedsiębiorcy, bo powinni przygotować JPK_FA na żądanie urzędników fiskusa już od lipca 2016 r.

Problem mają obecnie duzi przedsiębiorcy, bo powinni przygotować JPK_FA na żądanie urzędników fiskusa już od lipca 2016 r.źródło: ShutterStock

Resort finansów wie o trudnościach przedsiębiorców z wprowadzaniem danych z dokumentów zakupowych do struktur jednolitego pliku kontrolnego. – Za kilka dni wyjaśnimy tę sprawę i firmy będą zadowolone – zapewniło MF w odpowiedzi na pytanie DGP.

Ministerstwo poinformowało, że nie będzie to rozporządzenie ani interpretacja ogólna, której treść byłaby wiążąca dla całego aparatu skarbowego. Resort zapowiada, że opublikuje kolejny (trzeci już) pakiet odpowiedzi na najczęstsze pytania podatników o JPK. – Takie odpowiedzi zostaną opublikowane w najbliższym czasie, być może nawet w najbliższych dniach – zapewniło MF.

W pakiecie mają się znaleźć wyjaśnienia dotyczące problemów z ewidencjonowaniem faktur zakupowych. Chodzi o kłopoty z jedną z siedmiu struktur JPK_FA (faktura VAT). Struktura ta składa się z dwóch części i do jednej z nich powinny być wprowadzane szczegółowe dane dotyczące każdej z faktur.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • dziadek(2016-07-28 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    oto dowód wprost jak dalekie od realu są wyobrażenia urzędujących o prozie życia przedsiębiorcy.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane