statystyki

Bez nowego zezwolenia nie da się skorzystać ze starego limitu pomocy publicznej

autor: Jakub Pawłowski25.07.2016, 08:55; Aktualizacja: 25.07.2016, 14:12
Skargę kasacyjną złożył dyrektor izby, ale NSA ją oddalił.

Skargę kasacyjną złożył dyrektor izby, ale NSA ją oddalił.źródło: ShutterStock

Kto planuje nowe inwestycje w specjalnej strefie ekonomicznej, może sięgnąć po niewykorzystany limit pomocy publicznej dopiero po otrzymaniu kolejnego zezwolenia – uznał Naczelny Sąd Administracyjny.

Spór sprowadzał się do określenia, w którym momencie spółka prowadząca działalność w specjalnej strefie ekonomicznej (SSE) może skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT.

Spółka miała zakład produkcyjny na terenie SSE, w którym produkowała m.in. meble i części do pojazdów mechanicznych. Prosperowała na tyle dobrze, że zamierzała wybudować kolejny zakład. Miałby się on mieścić na prywatnym terenie spółki, ale poza strefą. Firma wystąpiła więc o włączenie go do SSE. Ubiegała się też o kolejne zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Do tej pory bowiem działała na podstawie dwóch wcześniej wydanych.

Uważała, że dochody nowego zakładu będą zwolnione z CIT, zanim jeszcze uzyska trzecie zezwolenie. Wskazywała bowiem, że nie wykorzystała dotychczas wszystkich limitów pomocy publicznej przysługujących jej na podstawie dwóch poprzednich zezwoleń. Podkreślała, że nie przewidują one jakichkolwiek ograniczeń terytorialnych.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane