statystyki

Podatek handlowy: PiS nie wyklucza zmiany przepisów

10.02.2016, 09:22; Aktualizacja: 10.02.2016, 09:57
sklep, market, hipermarket, zakupy, handel

Powodem niezadowolenia jest propozycja opodatkowania sklepów franczyzowych tak, jakby były jedną firmąźródło: ShutterStock

Najpierw spotkanie z ministrem finansów, później z parlamentarzystami. Przedstawiciele środowiska handlowego próbują przekonać rządzących do zmian w podatku obrotowym.

Reklama


Reklama


Szef sejmowej komisji finansów publicznych, Andrzej Jaworski z PiS-u wyjaśnia, że posłowie w razie potrzeby będą zmieniać przepisy dotyczące opodatkowania handlu. Jako przykład, polityk podaje ustawę o podatku bankowym. W toku prac sejmowych, parlamentarzyści zmieniali jej zapisy. Podobnie ma być w tym przypadku. Polityk dodał, że projekt nie jest wymierzony w polski handel. Danina ma wyrównać szansę mniejszych i największych podmiotów.

W Sejmie o 14 w tej sprawie spotyka się Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego. W spotkaniu weźmie udział premier Beata Szydło.

W poniedziałek kupcy zorganizowali konsultacje, na które zaprosili przedstawicieli różnych ministerstw. Żaden z urzędników jednak nie przyszedł. Dlatego handlowcy we własnym gronie rozmawiali o dolegliwościach związanych z nową daniną. Powodem niezadowolenia jest propozycja opodatkowania sklepów franczyzowych tak, jakby były jedną firmą. To oznacza, że wejdą w wyższy próg podatkowy.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama