Certyfikat księgowy nie zawsze po egzaminie

autor: Magdalena Majkowska27.10.2008, 09:21; Aktualizacja: 27.10.2008, 12:22

Posłowie zdecydowali, że osoby posiadające trzyletnią praktykę w księgowości oraz odpowiednie wykształcenie nie muszą zdawać egzaminu na certyfikat księgowy.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • ab(2008-11-02 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    ja uważam że powinni zweryfikować tych co dawno temu zdobyli od tak np. tytuł doradcy podatkowego -bez studiów, doświadczenia...teraz mają wyroki za fałszowanie podpisów, niepłacenie zusów pracowników a izba zrzeszająca i tak nic z tym nie robi...i gdzie tu sprawiedliwość? w us też o nich wiedzą, na boku się śmieją, ale nigdy ich nie skontrolują...
    może i powinni utrudnić dojście do certyfikatu księgowego, bo sama jestem tą osobą co nie wybrała odpowiedniego kierunku na studiach i teraz żałuje. ale wiem że jak się postaram to egzamin i tak zdam. bo tylko państwowy świadczy o tym że coś umiesz. a nie studia na których nauka wygląda olewatorsko i śmiesznie.

    Odpowiedz
  • Kitti_76(2008-10-28 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Po rekrutacjach na uczelniach teraz wszystko pozmieniają :) . Ci co NIE poszli na rachunkowość teraz płaczą bo chcieli ukończyć "lżejsze" studia a potem tylko / "tylko" zdać egzamin he he he ...

    Odpowiedz
  • monika(2008-10-28 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    naprawdę nie mądra uchwała

    Odpowiedz
  • basia(2008-10-28 14:21) Zgłoś naruszenie 00

    Naprawdę mądra uchwała.

    Odpowiedz
  • student aeK rachunkowości(2008-10-29 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    ...trzeba jeszcze troszke poczekać...jeszcze senat i prezydent

    Odpowiedz
  • Głubszej ustawy nie mógł uchwalić ten sejm(2008-10-27 23:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jedna z głuszych rzeczy jaką zrobił sejm tej kandencji. Zobaczymy jaki popis da w dalszej kolejności. Niedouczone osoby będą zajmowały się księgowością, a zarządy i własciciele będą płacić za ich błędy urzędom skarbowym.
    Taki mechanizm ma kolejne wplywy do budżetu państwa. Oczywiście wszystko pod hasłem pomocy przedsiębiorcowm = ulubione hasło prezydenta i premiera, choć ani jeden ani drugi o przedsiębiorczości nie ma zielonego pojęcia :)

    Odpowiedz
  • aga(2008-10-27 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu zrozumieli swój bład

    Odpowiedz
  • do monika(2008-10-28 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    do monika. Moniko, rynek i tak zweryfikuje tych co sobie nie poradzą :)

    Odpowiedz
  • m(2009-08-17 22:27) Zgłoś naruszenie 00

    Olewatorsko? - co prawda nie ma takiego słowa ale nie każdy był pilnym studentem :)!
    Cieszę się, że nie ma tych egzaminów, bo nie będę musiała ich zdawać. Jednakże uważam, iż zawód księgowego jest odpowiedzialny i weryfikacja wiedzy przez MF byłaby mimo wszystko wskazana.

    Odpowiedz