statystyki

Szydło o podatku od hipermarketów: Nowa danina ma poprawić wpływy do budżetu

08.01.2016, 12:00; Aktualizacja: 25.01.2016, 20:07

To jeden z priorytetów rządu Beaty Szydło. Dziś jej gabinet rozpoczął konsultacje z handlowcami na temat podatku od hipermarketów.

Reklama


Reklama


Premier otwierając konsultacje mówiła, że nowa danina ma poprawić wpływy do budżetu, ale przede wszystkim dać rodzimym kupcom równe szanse wobec sklepów wielkopowierzchniowych. Dzięki temu mają dostać możliwość konkurowania z hipermarketami. - Chodzi o równość szans - mówiła premier.

Premier Szydło zapowiedziała szerokie konsultacje projektu. Jak podkreśliła, prace nad nim nie zakończą się dopóki nie zostaną przedyskutowane wszystkie ważne i sporne kwestie. Szefowa rządu zapowiedziała szerokie konsultacje również w sprawie innych ustaw - takich jak na przykład program Rodzina 500 plus.

W dzisiejszych konsultacjach oprócz premier i handlowców uczestniczą między innymi ministrowie rozwoju i finansów oraz posłowie zrzeszeni w parlamentarnym zespole na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu gospodarczego. Rząd liczy, że dzięki podatkowi od hipermarketów budżet zasili kwota 2 miliardów złotych.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama