statystyki

Czy przy VAT należy płacić PCC?

15.01.2016, 07:00; Aktualizacja: 25.01.2016, 19:58
Podatki

Zgodnie z nowym brzmieniem art. 2 pkt 4 wyłączone z PCC zostają czynności w zakresie, w jakim są opodatkowane VAT lub zwolnione od tego podatkuźródło: ShutterStock

Nowelizacja doprecyzowała zasady naliczania PCC przy czynnościach podlegających VAT. Pozwoli to uniknąć podwójnego opodatkowania.

Reklama


Reklama


PRZYPOMNIENIE: Do końca 2015 r. art. 2 pkt 4 ustawy o PCC stanowił, że nie podlegają opodatkowaniu PCC czynności cywilnoprawne, inne niż umowa spółki i jej zmiany, jeżeli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności jest opodatkowana VAT.


Pozostało jeszcze 72% treści

PROMOCJA
Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc już od 33,00 złZamów abonament

Przeczytaj artykuł
Koszt SMS-a 2,46 złZapłać sms-emMasz już kod?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama