statystyki

VAT: Ubranka dla dzieci szybko nie stanieją

autor: MS05.11.2015, 07:09

Obniżka stawki podatku od odzieży dla najmłodszych z 23 do 8 proc. wymaga osiągnięcia jednomyślności w Radzie Unii Europejskiej. A to bardzo trudne – uważa Ministerstwo Finansów.

W Komisji Europejskiej trwa przegląd stawek obniżonych VAT. Ewentualne propozycje nowych preferencji (np. dla e-booków i e-gazet) mają paść w połowie 2016 r. Już teraz jednak niektóre kraje lobbują o wprowadzenie dogodnych dla nich preferencji, np. Wielka Brytania o objęcie artykułów higienicznych, w tym kobiecych tamponów, stawką 0 proc.

W Polsce podobny problem jest z 23 proc. VAT na ubranka dziecięce. W odpowiedzi na pytanie DGP resort finansów przypomniał o zaleceniach Rady UE z 14 lipca 2015 r., by nie rozszerzać, a odwrotnie – stopniowo likwidować preferencje w VAT. ©?


Pozostało jeszcze 31% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • mama(2015-11-05 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    A po co mają tanieć??? Dzieci szybko wyrastają z ubranek więc nie warto kupować nowych... w lumpeksach i szmatlandach jest ich pod dostatkiem...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane