statystyki

Urząd nie zna się na psach i nie powinien żądać podatku

autor: Patrycja Dudek02.06.2015, 07:19; Aktualizacja: 02.06.2015, 08:08
WSA stwierdził nawet, że fiskus nie ma wiedzy na temat hodowli psów i nie może stawiać się w roli biegłego, stwierdzając, które czynności są niezbędne dla jej rozwoju, a które nie.

WSA stwierdził nawet, że fiskus nie ma wiedzy na temat hodowli psów i nie może stawiać się w roli biegłego, stwierdzając, które czynności są niezbędne dla jej rozwoju, a które nie.źródło: ShutterStock

Opłaty za chipowanie czworonogów czy za wstęp na wystawę pobierane przez Związek Kynologiczny są zwolnione z VAT. Chyba że przewyższają poniesione koszty – orzekł NSA.

Reklama


Chodziło o Związek Kynologiczny zrzeszający hodowców, właścicieli i miłośników psów rasowych. Od 1948 r. prowadzi on działalność statutową w oparciu o wytyczne Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI). W związku z tym zajmuje się m.in. chipowaniem i tatuowaniem zwierząt, wpisywaniem ich do księgi rodowodowej, wydaniem metryk i rodowodów oraz organizowaniem szkoleń i wystaw. Stowarzyszenie pobiera od swoich członków wpisowe i składki. Ale np. za udział w wystawie muszą oni dodatkowo zapłacić. Również zwykli widzowie płacą za wstęp na wystawę i ew. korzystanie z miejsca parkingowego.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane