statystyki

Płatnicy nie mogą skorzystać z ePUAP - zostają im tylko e-Deklaracje

autor: Agnieszka Pokojska22.01.2015, 07:56; Aktualizacja: 22.01.2015, 10:01
komputer, edukacja, komputer, praca, kobieta

Przepisy obowiązujące od początku 2015 r. zwalniają z elektronicznego przesyłania dokumentów tylko podmioty, które rozliczają nie więcej niż 5 podatnikówźródło: ShutterStock

Nie można za pomocą platformy ePUAP przesyłać dokumentów podatkowych, które od 1 stycznia 2015 r. mogą być przekazywane tylko drogą elektroniczną – poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

Chodzi o deklaracje, informacje i roczne obliczenie podatku za osoby fizyczne (np. za pracowników): PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, IFT-3/IFT-3R, PIT-4R, PIT-8AR oraz PIT-40.

Przepisy obowiązujące od początku 2015 r. zwalniają z elektronicznego przesyłania dokumentów tylko podmioty, które rozliczają nie więcej niż 5 podatników (osób fizycznych) i jednocześnie nie korzystają z usług biur rachunkowych. Nadal mogą one składać dokumenty w formie papierowej.

Pozostali muszą składać wypełnione wzory elektronicznie, korzystając wyłącznie z systemu e-Deklaracje. Z komunikatu resortu wynika, że mogą to zrobić za pośrednictwem bramki e-Deklaracje (tj. formularzy zamieszczonych na Portalu Podatkowym w zakładce e-Deklaracje/Formularze). Mogą też skorzystać z Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD), która jest przeznaczona do składania dokumentów zbiorczych: PIT-8C, PIT-11, PIT-R, PIT-40.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane