statystyki

Ustawa antyhazardowa: Pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek

autor: Mariusz Szulc03.12.2014, 07:20; Aktualizacja: 03.12.2014, 08:02
W ostatnich latach pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek na automatach, np. wykorzystanie symulatorów do gier oraz terminali zwanych kioskami internetowymi.

W ostatnich latach pojawiły się nowe formy nielegalnych rozgrywek na automatach, np. wykorzystanie symulatorów do gier oraz terminali zwanych kioskami internetowymi.źródło: ShutterStock

- Organizatorzy zmieniają sposób działania. Oferują symulatory do gier, które faktycznie funkcjonują jako substytut popularnych jednorękich bandytów - mówi Włodzimierz Wołczew.

Jak wygląda na Śląsku likwidacja punktów, w których znajdują się automaty do gier, działające niezgodnie z ustawą antyhazardową?

Jeszcze w połowie grudnia 2009 r. na terenie woj. śląskiego funkcjonowało w oparciu o wydane zezwolenia na mocy wcześniejszych przepisów ponad 8,3 tys. automatów o niskich wygranych. Obecnie, czy to przez działania kontrolne naszych funkcjonariuszy, czy też z powodu wygaśnięcia zezwoleń bądź wycofania się przedsiębiorców z rynku, takich urządzeń jest mniej niż 100. Można więc stwierdzić, że problem automatów niespełniających wymogów ustawy o grach hazardowych na terenie woj. śląskiego został rozwiązany.

Jaki rodzaj nielegalnego hazardu daje się obecnie we znaki śląskim celnikom?


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane