statystyki

Trawnik jest kosztem firmy

autor: Łukasz Zalewski30.10.2014, 08:01; Aktualizacja: 30.10.2014, 08:41
Podatki

Interpretacja dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 17 września 2014 r., nr IPTPB3/423-193/14-6/GGźródło: ShutterStock

Koszty zagospodarowania terenów zielonych wokół budynku firmowego można odliczać wprost od przychodów, w dacie ich poniesienia – potwierdził dyrektor łódzkiej izby.

Sprawa dotyczyła spółki produkcyjnej, która budując nowy budynek administracyjny, musiała ponieść wydatki (przekraczające 3,5 tys. zł) na oczyszczenie terenów z gruzów, demontaż płyt drogowych, system nawadniający, założenie trawników, zasadzenie roślin i krzewów. Po zakończeniu prac spółka nie zamierzała jednak wliczać tych wydatków do wartości początkowej budynku. Chciała je odliczyć od razu, w dacie ich poniesienia.

Argumentowała, że nie są to wydatki na reprezentację, bo nie ponosi ich po to, by kreować wizerunek firmy poprzez okazałość i wystawność. Musi po prostu, jako właściciel posesji, dbać o swój teren, w tym także o jego estetykę. Dodatkowo zachęci to klientów do odwiedzenia firmy i dokonania zakupów.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane