statystyki

Żużlowiec odejmie cały VAT od motocykla

autor: Mariusz Szulc26.09.2014, 07:40; Aktualizacja: 26.09.2014, 09:02

Ograniczenia w odliczaniu podatku naliczonego nie dotyczą pojazdów, które nie są przeznaczone do ruchu drogowego, a tylko do rywalizacji sportowej – potwierdził dyrektor bydgoskiej izby.

Chodziło o żużlowca, który w ramach działalności gospodarczej reprezentował swój klub w zawodach, a także wykorzystywał powierzchnię motocykli, kombinezonu i własnego auta do umieszczania na nich reklam innych podmiotów. Od wszystkich tych usług płacił 23-proc. VAT. Klub zobowiązał żużlowca do utrzymywania motocykli w odpowiednim stanie technicznym. Przedsiębiorca kupował części zamienne, opony, oleje, a także ponosił koszty napraw. Spytał izbę skarbową, czy od 1 kwietnia 2014 r. nadal może odejmować cały podatek naliczony, zgodnie z ogólną regułą wynikającą z art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, czy ma prawo do odliczania tylko do 50 proc., zgodnie z art. 86a ust. 1 ustawy.


Pozostało jeszcze 42% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane