statystyki

PIT: od 2015 zmiany w polsko-słowackich rozliczeniach

autor: Mariusz Szulc25.09.2014, 07:30; Aktualizacja: 25.09.2014, 09:24
Na początku 2015 r. w życie wchodzi protokół zmieniający niektóre postanowienia polsko-słowackiej umowy międzynarodowej.

Na początku 2015 r. w życie wchodzi protokół zmieniający niektóre postanowienia polsko-słowackiej umowy międzynarodowej.źródło: ShutterStock

Dywidenda uzyskana przez słowacką spółkę komandytową i przekazana dalej polskiemu wspólnikowi będzie już od przyszłego roku podlegać także polskiemu PIT – przypomniał dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu.

Interpretacja podatkowa dotyczyła polskiego wspólnika słowackiej spółki komandytowej, ponoszącego nieograniczoną odpowiedzialność za jej zobowiązania. Spółka ta jest częścią holdingu i uzyskuje przychody z tytułu dywidend (np. od podmiotów cypryjskich) oraz umorzenia i zbycia akcji bądź udziałów. Płaci ona na Słowacji podatek dochodowy, przy czym w podstawie opodatkowania nie ujmuje części przychodów przypadającej na wspólnika ponoszącego nieograniczoną odpowiedzialność. Ten rozlicza się ze słowackim fiskusem osobno, a przypadające na niego przychody kwalifikuje jako pochodzące z działalności gospodarczej.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane