statystyki

Amerykański fundusz inwestycyjny wygrał z fiskusem

autor: Patrycja Dudek23.09.2014, 07:33; Aktualizacja: 23.09.2014, 08:46
Sprawa dotyczyła amerykańskiego funduszu inwestycyjnego, który walczył o zwolnienie z CIT dywidendy wypłacanej mu przez polskie spółki.

Sprawa dotyczyła amerykańskiego funduszu inwestycyjnego, który walczył o zwolnienie z CIT dywidendy wypłacanej mu przez polskie spółki.źródło: ShutterStock

Gdyby wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie zwolnienia z CIT dywidendy wypłacanej zagranicznym funduszom inwestycyjnym interpretować przez pryzmat polskich regulacji, to żaden z nich nie mógłby skorzystać z preferencji – stwierdził WSA w Warszawie.

Uznał, że o tym, czy podmioty są równoważne, decydują zasady ogólne, a nie szczegółowe regulacje polskiej ustawy o funduszach inwestycyjnych.


Pozostało jeszcze 85% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2014-09-23 23:46) Zgłoś naruszenie 00

    Wnioski ? - kradnijcie na swoim podwórku . A konkretnie - okradajcie swoje pospólstwo i cieszcie się , że nie tylko przymykamy na to oko , ale i pomagamy na okrągło .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane