statystyki

Fiskus nie ma prawa do interpretacji pytań

autor: Mariusz Szulc15.07.2014, 07:50; Aktualizacja: 15.07.2014, 08:01

Jeśli stan faktyczny we wniosku o interpretację jest wystarczająco jasny, to odpowiedź izby skarbowej nie może odnosić się do niezawartych w nim hipotetycznych zdarzeń – potwierdził Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.

Rozstrzygnął w ten sposób sprawę polskiego rezydenta, który zasiadał jako dyrektor w radzie nadzorczej maltańskiej spółki kapitałowej. Nie był w niej zatrudniony, natomiast w związku ze swoją funkcją odpłatnie ją reprezentował i działał w jej imieniu.

Podatnik spytał izbę skarbową, czy wynagrodzenie, które otrzymuje, będzie opodatkowane tylko na Malcie i czy będzie miało wpływ na ustalenie wysokości PIT należnego od jego dochodów krajowych. Wskazał przy tym na art. 16 polsko-maltańskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (Dz.U. z 1995 r. nr 49, poz. 256 ze zm.), zgodnie z którym wynagrodzenia dyrektorów maltańskich spółek mogą być opodatkowane tylko na Malcie.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane