statystyki

Quad opodatkowany jak samochód

autor: Łukasz Zalewski24.06.2014, 16:00

Quady należy zakwalifikować do pojazdów przeznaczonych do przewozu osób. Ich przywóz z zagranicy jest opodatkowany akcyzą – orzekł sąd.

Chodziło o pojazd, który zgodnie ze zgłoszeniem celnym dołączonym do wniosku o rejestrację, został oznaczony jako pojazd używany, „mechaniczny przeznaczony do transportowania osób, o pojemności do 1000 cm3 lub mniej”. Z kolei z badania technicznego wynikało, że quad został uznany za „pojazd samochodowy inny, podrodzaj – czterokołowiec, o pojemności skokowej silnika 799 cm3 (maksymalna moc silnika nie przekraczająca 15 kW)”.

Celnicy wzięli te dane pod uwagę przy wydawaniu decyzji, w której określili wysokość podatku z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego wyrobu akcyzowego. Uznali, że quad jest pojazdem samochodowym, napędzanym silnikiem, służącym do przewozu jednej osoby, a zatem powinien zostać zaklasyfikowany do pozycji 8703 Nomenklatury Scalonej. Pod tym kodem klasyfikowane są pojazdy samochodowe przeznaczone zasadniczo do przewozu osób.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane