Minister nie zwraca karnego podatku, bo czeka na interpretację trybunału

autor: Przemysław Molik09.01.2014, 07:13; Aktualizacja: 09.01.2014, 08:48
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Izby skarbowe hurtowo zawieszają sprawy o wznowienie postępowań dotyczących dochodów z nieujawnionych źródeł. Resort finansów zwrócił się bowiem do Sejmu, aby poprosił sędziów konstytucyjnych o wyjaśnienie wyroku.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • mariusz(2014-01-09 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    co jest ważniejsze SPRAWIEDLIWOŚĆ czy PIENIĄDZE. Obywatel niech ciepi bo Państwo zabrało mu pieniądze i nie chce zwrócić. To jak to jest ,że drobnych złodzieji po zmianie prawa wypuszczono, bo to już nie przestepstwo a wykroczenie. Powinni ci co mieli prawomocne wyroki odsiedzieć a nie wychodzić na wolność.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-01-09 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    A po cóż ten cały trybunał był powoływany ? - po to przecież , by można było kraść . I nie oddawać . Rozumiemy się ?

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2014-01-09 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Skarga konstytucyjna napisana Szczecin 19 czerwca 2008 r. zarejestrowana sygn.SK 18/09 rozpatrzona 18 lipca 2013 r. Resort finansów zwrócił się bowiem do Sejmu( czy do konca kadencji zdąży , aby poprosił sędziów konstytucyjnych o wyjaśnienie wyroku.
    A NSA podejmie uchwałę w składzie 7 sędziów (nie tych co mają wątpliwości) albo w pełnym składzie NSA i będzie sprawa załatwiona tak jak chce Min.Finasów Ostatni przykład to I OPS 9/13 czy I OPS 10/09 i po problemie...

    Odpowiedz
  • Janek(2014-01-09 11:31) Zgłoś naruszenie 00

    NSA nie podejmie uchwały wbrew temu co orzekał w ostatnich kilkuset wyrokach dot. nieujawnionych. Nie sądzę żeby nagle twierdził co innego.

    Odpowiedz
  • Janek(2014-01-09 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    I jeszcze jedno: z sędziów NSA nikt nie ma wątpliwości że wyrok TK SK 18/09 ma działanie ex tunc, z wyjątkiem jednego: sędziego Grzędy który od dnia 17 października 2013 z niewiadomych powodów nie orzeka już w sprawach o nieujawnione. Jeden sędzia który jest po przeciwnej stronie niż prawo i konstytucja - to za mało aby wprowadzić w Polsce bezprawie.

    Odpowiedz
  • Chłop ze wsi .(2014-01-09 14:37) Zgłoś naruszenie 00

    Więc jak jednym oddano a inni nie dostaną zwrotu podatku ? Jestem prostym człowiekiem ale tu jest totalna kompromitacja dyrektorów poszczególnych izb skarbowych trzęsących się na swoich stołkach . Wznowiono 2500 postępowań i po kilku miesiącach nagle pytanie do TK o wyjaśnienie czy wszczynąć postępowanie czy nie ... Błazenada prawna ... Wstyd i obciach ...
    A odsetki lecą i powiększają dziurę budżetową , wszyscy zapłacimy za niedouczenie polityków i prawników z Koziej D..y

    Odpowiedz
  • Adam(2014-01-09 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    A jak nie oddają to co zrobić

    Odpowiedz
  • woj(2014-01-09 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    1.Jest nas 2500 osób pikieta pod sejmem
    2. Sądy krajowe i międzynarodowe
    3. Sprawy sądowe przeciw dyrektorom Izb Skarbowych

    Odpowiedz
  • powrót do lat 80(2014-01-09 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    W piśmie Marszałek Sejmu już na początku wskazuje na brak legitymacji to takiego wystąpienia i podkreśla, że cały wyrok rozumie i się z nim zgadza ale skutki finansowe obciąża skarb Państwa. Dostałem pismo dziś, włączono je do postępowania. Z samego pisma nie wynika, że daje ono organom podatkowym podstawę do zawieszania postępowań.

    Odpowiedz
  • Tarkowski Wiesław(2014-01-09 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Zabrać i zniszczyć fiskus i państwo polskie potrafi szybko ,a-ale gdy trzeba oddać to co zostało niezgodnie z konstytucją zabrane wg wyroku TK ,to już są bardzo duże opory .Polskie państwo bezprawia zrobi wszystko aby ten wyrok TK tak zagmatwać ,że nic nikt NIE DOSTANIE.ZAPOMNIJCIE O ZAGRABIONYCH WAM I MI TEŻ BEZPRAWNIE MAJĄTKÓW.Z nimi wygrać to jakby polecieć na rowerze w kosmos.Ale nie dawajmy się oszustom w białych kołnierzykach,-trzeba z bandą złodziei walczyć ,mamy kilka instancji przed sobą.

    Odpowiedz
  • Krzysztof Gajda(2014-01-09 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    niech ktoś wrzuci skan pisma Pani Marszałek

    Odpowiedz
  • Aga(2014-01-09 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś dostał zwrot z us czy izby a jeżeli tak to czy z odsetkami .

    Odpowiedz
  • Marek 54(2014-01-09 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dyrektorzy Izb Skarbowych jak jeden cykorią obszyci .Politycy powinni zapłacić przepadkiem mienia za dziurawą kasę państwa a zamiast tego stosują triki prawne z czasów radosnej budowy komunizmu aby to nieprawnie oskubany podatnik zapłacił za kretynadę ekonomiczną Warszawki . Towarzysze Politycy Towarzysze Prawnicy czerwony sztandar do góry wznieść ! Błazenada prawna rodem z Ułan-Bator i ten strach Panów Dyrektorów aby się tylko nie wychylić ...

    Odpowiedz
  • Marek 54(2014-01-09 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    Osobiście znam dwie osoby które otrzymały zwrot podatku wraz z odsetkami , wszyscy ze Szczecina .

    Odpowiedz
  • AGA(2014-01-09 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    CZY były to duże kwoty czy male

    Odpowiedz
  • nairam(2014-01-09 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Najgorsze w tym wszystkim, że ci którzy tak pokrętne prawo tworzyli i nadal tworzą za nic materialnie nie odpowiadają, mają same przywileje a na dokładkę immunitety - to prowadzi do anarchii i kolejnej rewolucji...

    Odpowiedz
  • M.(2014-01-09 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    Dziś dostałem dwie decyzje zawieszające już wznowione postępowanie. Było już praktycznie zakończone, bo na początku grudnia miałem wezwanie do zapoznania sie ze zebranymi materiałami.
    Pisze odwołanie i zastanawiam sie nad odniesieniem do prokuratury na Dyrektora Izby Skarbowej o świadome naruszenie dyscypliny finansów publicznych

    Odpowiedz
  • l(2014-01-10 08:26) Zgłoś naruszenie 00

    ad. I pieniądze, bo tej pierwszej w zasadzie nie ma, masz pieniądze+jeszcze władzę sam ją tworzysz wg własnego uznania

    Odpowiedz
  • Chłop ze wsi .(2014-01-10 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał Konstytucyjny powinien zalecić Pani Marszałek zmianę lekarza ... tego od głowy lekarza ...

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2014-01-10 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy to wystąpienie resort finansów (Min.Finansów ) za pośrednictwem Sejmu do Trybunału Konstytucyjnego ma charakter zagadnienia wstępnego...?

    Odpowiedz