Za brak opłat za śmieci może grozić mandat karny skarbowy

autor: Łukasz Zalewski17.10.2013, 08:40; Aktualizacja: 17.10.2013, 09:01
śmieci

śmieciźródło: ShutterStock

Ministerstwo Finansów uważa, że za niezłożenie deklaracji śmieciowej nie ma odpowiedzialności karnej skarbowej. Jednak wójt, burmistrz lub prezydent miasta mogą dążyć do ukarania za niedopełnienie tego obowiązku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • sowwa(2016-09-14 13:17) Zgłoś naruszenie 00

    własciwie to ja sie zastanawiam dlaczego Spółka zoo jest faworyzowana przez Urzad Miasta ,kiedy poprosiłam o pojemniki na odpady zielone ,wszyscy robia unik dlaczego?ano dlatego ,ze każa kupować np. w MZGK SPZoo dodatkowych worków za które trzeba słono zapłacić ,powiem tak ...śmieci to złoty interes dla Urzedników i ich kolesi ..Platforma wiedziała co robi .......kiedy ktoś chciałby zmienić firmę swiadcząca usługi ...to niestety Radni Miasta podjęli taka uchwałę która tego zakazuje ...a GDZIE TU JEST ZDROWA KONKURENCJA???

    Odpowiedz
  • sowwa(2016-09-14 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    witam wszystkich ,tak się składa ,że prezes Zarzadu ogrodów Działkowych < notabene stary dziadek> nie złozył w 2013 roku deklaracji smieciowej ,a firma odbierajaca smieci nie postawiła pojemników ,a więc krótko nikt nie swiadczył usług ,w konsekwencji tego jest naliczenie opłat za wywóz smieci przez Prezydenta czyli nie kara ,a opłata za swiadczenie usług których nikt nie swiadczył ,aby było smieszniej Prezes Ogrodów był RADNYM ! OT kuriozum!!!!

    Odpowiedz
  • wp(2013-10-17 23:04) Zgłoś naruszenie 00

    kolejny podatek, tu chodzi o kasę a nie o śmieci i ekologię !

    Odpowiedz
  • opa(2013-10-17 10:40) Zgłoś naruszenie 10

    A kto powinien zapłacić mandat karny za brak pojemników do sortowania ? Podwyższona opłata jest wtedy wyłudzaniem naszych pieniędzy !

    Odpowiedz
  • gosc(2013-10-17 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa śmieciowa , jest niezgodna z konstytucja . Marszalek Sejmu Ewa Kopacz , wysłała odpowiedź na zapytanie Trybunału Konstytucyjnego czy ustawa jest zgodna z Konstytucja . Odpowiedz Kopacz ze nie .

    Odpowiedz
  • Dodek(2013-10-17 10:35) Zgłoś naruszenie 10

    W obowiązujacej aktualnie ustawie Kodeks karny skarbowy wymienione są wykroczenia skarbowe za które może być nałożona grzywna w formie mandatu. W żadnym artykule nie ma wymieninej opłaty za wywóz nieczystości lub nie złożenie do urzędu gminy deklaracji "śmieciowej". Nie jest to podatek. Koniec i kropka.

    Odpowiedz
  • Gabi(2013-10-17 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Lasy są pełne śmieci, jest tego znacznie więcej niż przed wejściem ustawy. Ci co zadeklarowali ,że będą segregować nadal palą plastyk. Nikt tego nie sprawdza. W dniu zbiorki odpadów proszę przejechać i sprawdzić gdzie nie wystawiono worków z odpadami.

    Odpowiedz