Fiskus źle interpretuje przepisy o uldze na dziecko

autor: Mariusz Szulc15.05.2013, 07:00; Aktualizacja: 15.05.2013, 08:29
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Można skorzystać z ulgi na dziecko, gdy dochód dziecka przed odliczeniami przekroczył 3089 zł. Istotna jest kwota po odliczeniach.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • ciach(2013-05-15 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Fiskus nie spocznie, póki nie wykorzysta całej drogi sądowej, z apelacją włącznie, na koniec, zmuszony, dostosuje się do wyroku ale stwierdzi, że się z nim nie zgadza. A osoby w podobnej sytuacji będzie traktować jak złodziei

    Odpowiedz
  • i kto tu rzadzi(2013-05-15 09:26) Zgłoś naruszenie 00

    Pozostaje przy przekonaniu, ze urzednicy sa tylko po to w Polsce, aby utrudniak zycie Polakom! i czyz nie jest tego dowodem wyrok sprawe sadu? dlaczego bezkarnie urzednik narazil petenta - ktory jak sie moge domyslac placi i tak juz duze podatki - na sprawe sadowa - na strate nerwow i czasu ktory powinna ta matka byla przeznaczyc na milsze zadania zyciowe niz obrzydliwe przeklamania?!!!

    Odpowiedz
  • ciach(2013-05-15 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Nie cieszmy się zbyt prędko. US nie spocznie, póki nie wykorzysta całej drogi sądowej, z apelacją włącznie. Czyli, jak zwykle

    Odpowiedz
  • jaaaa(2013-05-15 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    a nie dlaczego sejm uchwala tak nieprecyzyjne prawo???

    Odpowiedz
  • urzędnik(2013-05-15 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Prawicy - to jest interpretacja sądowa sądu wojewódzkiego, a nie norma prawa. jak pewnie wiecie inny sąd wojewódzki czy NSA pojęcie dochodu może zinterpretować inaczej. ja nie patrząc w przepisy również definicje dochodu rozumiem jako = przychód - koszty anie jako podstawę opodatkowania. dlaczego wina urzędników skarbówki? ja nie powiem że ta Pani o której ten artykuł, że chce wyłudzić pieniądze bo chce skorzystać z ulgi któa jej się nie należy. a jak idzie do sądu z tą sprawą to od razu nie nazywam ją pieniaczem. takie postępowanie jest normą gdzie są możliwości interpretaji przepisów. kwestai tego co miał na myśli ustawodawca tj 460 posłów i 100 senatorów. postępowanie sądowe jest uciązliwe ale jest chyba już normą z uwagi na mnogość interpretacji naszych przepisów.

    Odpowiedz
  • ewer(2013-05-15 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Niekonstytucyjna klauzula, wprowadzona do ordynacji podatkowej w 2003r. i uwalona w 2004r. przez TK - POwraca ? Minęło 8 lat i J.V.Rostkowski zaproponował przywrócenie tego bubla prawnego, wg którego niemal każdy Polak to przestępca podatkowy. Wtedy, w 2004 r., był jeszcze Trybunał Konstytucyjny, teraz, jak pokazała to rozprawa i orzeczenie z dn. 19.12.2012r. w sprawie waloryzacji kwotowej emerytur i rent, jest Trybunał Dyspozycyjny... J.V.R. POspołu z PDT i ich ferajną chyba wiedzą co czynią...

    Odpowiedz
  • Emigrant(2013-05-15 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    Panstwo POlskie traktuje kazdego POlskiego obywatela jako POtencjalnego zlodzieja i takie sa wytyczne dla urzedow POdatkowych... W zwiazku z tym nie ma sie co dziwic ze wszystkie decyzje sa POwydawane PRZECIWKO!!! nim...Nie dziwcie sie tylko sPOkojnie przyjmijcie teze ze w tym chorym do szpiku kosci kraju trzeba WALCZYC O WSZYSTKO Z WSZYSTKIMI NA SMIERC I ZYCIE...Jest inna droga ktora miliony , w tym ja, wybraly czyli ucieczka na ZAWSZE!!! z POlski Tuska

    Odpowiedz
  • Bruno(2013-05-15 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Czytam: "Zdaniem WSA fiskus bezpodstawnie ograniczył kobiecie prawo do skorzystania z ulgi". BEZPODSTAWNIE!!!
    A jeśli ta kobieta nie miałaby możliwości dochodzenia prawa w sądzie? Trzeba mieć jaja aby pozwać urz. skarb.
    Oto Polska 2013

    Odpowiedz
  • Ala(2013-05-16 07:56) Zgłoś naruszenie 00

    Organ podatkowy niczego nie robi "bezpodstawnie" - w każdym dokumencie wydanym przez organ jest podana podstawa prawna. A co do brzmienia samej podstawy to proszę się zwracać do tworzących prawo.

    Odpowiedz