Zadania do obydwu konkursów przygotowywane są przez ekspertów z działu Doradztwa Transakcyjnego i Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Udział w konkursach jest okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów. Uczestnicy konkursów zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są profesjonalistom z branży.

Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3- lub 4-osobowe drużyny rozwiązują kazusy dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego.

– EY on Tax to możliwość wygrania płatnych praktyk w naszej firmie i szansa na poznanie innych zespołów w czasie konkursu – zachęca Agnieszka Tałasiewicz, partner w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young.

W konkursie EY Financial Challenger startują również kilkuosobowe drużyny. Ich zadaniem jest przeprowadzenie transakcji sprzedaży lub kupna spółki, wykonanie wyceny i przygotowanie odpowiednich analiz finansowych. Uczestnicy sporządzają też rekomendacje dla klientów w zakresie prowadzonych transakcji i poszukują optymalnych rozwiązań rzeczywistych problemów.

– Konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger organizujemy od wielu lat. Uczestnicy wcześniejszych edycji konkursów, którzy pracują w Ernst & Young, aktywnie wspierają organizacje obecnych edycji – mówi Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w Ernst & Young.

Dodaje też, że wielu uczestników konkursów do udziału zachęciły cenne nagrody pieniężne i rzeczowe. W EYe on Tax zwycięska drużyna zdobywa 20 tys. zł, a w konkursie EY Financial Challenger – zespół zajmujący I miejsce – 24 tys. zł, II miejsce – 8 tys. zł.

Zgłoszenia do konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger przyjmowane są do 18 listopada br. Więcej informacji na stronach www.ey.com.pl/EYe on Tax i www.ey.com.pl/Challenger.

Nad konkursem patronat objął „Dziennik Gazeta Prawna”.