Sprzedajesz walutę? Uważaj, twój zysk interesuje fiskusa

16.08.2011, 03:00; Aktualizacja: 20.08.2011, 08:49

Słaby kurs złotego jest dobrą okazją do sprzedaży posiadanych zapasów waluty. Sprzedając dziś np. dolary czy euro kupione po niskim kursie, można zarobić. Według MF zyski i straty z takich transakcji trzeba wykazać przed fiskusem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • logik(2011-08-16 19:47) Zgłoś naruszenie 40

    ... sprzedałem $ ze stratą - CZY Rząd PO i Donalda Tuska zwróci mi RÓŻNICĘ (stratę) ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • M(2011-08-16 13:00) Zgłoś naruszenie 20

    Ciekawe o cóż miałyby być oparte kontrole w zakresie zakupu i sprzedaży waluty w formie gotówkowej w kantorze. Bardzo ciekawe..

    Czy urzędy naprawdę nie mają nic do roboty? Co do grosza "Belkę" rozliczać, prezenty ślubne opodatkować, jakiekolwiek obroty walutowe opodatkować. To może wprowadźmy podatek od zakupu w pewnej popularnej ostatnio sieci sklepów na B? Bo w końcu jest drożej niż w sklepie na L,R,T czy osiedlowym, co??

    D E B I L I Z MY

    Odpowiedz
  • ;)(2011-08-16 12:20) Zgłoś naruszenie 10

    haha. moje pieniądze zarobione za granicą na czarno i nie będę sie z niczego rozliczał.

    Tusk, Kaczynski i inne matoły. Taki chvj.

    Odpowiedz
  • piotr(2011-08-16 20:31) Zgłoś naruszenie 10

    "Co by tu jeszcze spieprzyć ?" - zastanawia się Rostowski.
    Tak marnego ministra dawno nie mieliśmy a jego idiotyczne decyzje będziemy długo odczuwać.

    Odpowiedz
  • *(2011-08-20 17:30) Zgłoś naruszenie 10

    ...pierogi i tych co je sprzedawali na festynie, potężna kontrola skarbowa już uderzyła, niektóre kobiety z dziećmi tak uciekały że aż im pierogi z tornistrów "powypadywały" :)

    Odpowiedz
  • Łowca lamerów(2011-08-16 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli teraz ktoś weźmie kredyt we frankach, a następnie franek mocno potanieje, to ten ktoś będzie co miesiąc nie tylko spłacał tanią ratę lecz również będzie mieć problem ze skarbówką? No, w końcu będzie mieć zysk z tytułu różnicy pomiędzy kupnem, a sprzedażą waluty.

    Odpowiedz
  • Właśnie sprzedałem z rzekomym zyskiem(2011-08-16 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    rzekomym -gdyż oznacza to,że ZŁOTÓWKA za Rządów PO i Donalda Tuska traci na wartości i to znacznie a więc nie widzę POwodu temu Politycznemu Oszustowi płacić podatku od tego co straciliśmy a co widać PO cenach paliw też!

    Odpowiedz
  • Skarbowiec(2011-08-16 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Fiskus, wraz ze swą procedurą postępowania administracyjnego jest wolniejszy od żółwia i niech zajmie się tymi w działalności gospodarczej co to na kryminogennym VAT-cie mają majątki. A ten artykuł to tylko takie strachy na maluczkich i naiwnych. A co ze stratą z transakcji-logicznie należałoby nią obniżyć dochód do opodatkowania (dla celów dowodowych zapisać nazwisko osoby, która kupiła walutę. Poza tym zwykły urzędnik, zanim przygotuje projekt decyzji, ma do tego kilku poprawiaczy, co to cmokają nad każdym słówkiem, stąd żółw jest przy nich sprinterem :-) Koszt obsługi systemu podatkowego jest bardzo nieefektywny, a kontrole skarbowe biegają (spektakularnie) za mandatami dotyczącymi kas fiskalnych. Żałosne to - efekty są mizerne w porównaniu do przychodów z tych mandatów :-( Obecny podatek dochodowy to tylko nieudana kompilacja dawnego podatku od płac i podatku wyrównawczego i skutek taki, że jego obsługa jest droga, a podatki z systemu wyciekają jak z dziurawego sita :(

    Odpowiedz
  • llllllllll(2011-08-16 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    to sie nazywa wolnosc fiskus interesuje sie wszystkim z czego mozna ludzi okrasc te nie riby juz dlugo nie porzadza nic nie potrafia tylko skubac ludzi

    Odpowiedz
  • obiektywna(2011-08-16 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    Uważajcie, bo jutro o 6 rano możecie mieć pobudkę,

    Odpowiedz
  • Chcieli by nieroby........(2011-08-16 09:01) Zgłoś naruszenie 01

    przerąbać tą kasę na szmacianki dla Tuska.

    Odpowiedz
  • Swiadomosc Polakow byc suwerennym(2011-08-16 14:01) Zgłoś naruszenie 01

    PO,SLD,PSL,to siedliska PO PRL-owskiej agentury.To sprzedawcy i likwidatorzy Polski na uslugach obcej i wrogiej Polsce agentury.Kazdy Polak musi tego byc swiadomy przy wyborach !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz