Koniec lokat jednodniowych? Klienci banków nie unikną PIT

07.03.2011, 03:00; Aktualizacja: 25.05.2011, 10:18

Od 1 lipca zmienią się zasady zaokrąglania podstawy opodatkowania i PIT. Nowe reguły mają doprowadzić do likwidacji bankowych lokat jednodniowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • tik(2011-03-07 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidowanie urzędu prezydenta od razu daje ponad 200 mln rocznej oszczędności i po co tu wymyślać. A przecież wiadomo, że likwidacja senatu i zredukowanie partyjnego sejmu to takie proste. A te rady nadzorcze nikomu na nic nie potrzebne, to są dopiero miliardy. Ble, ble, ble...

    Odpowiedz
  • Andrzej(2011-03-07 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    No i PO obietnicach zniesienia belkowego.

    Odpowiedz
  • Można wprowadzić lokaty 1 godzinne(2011-03-07 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież tamte lokaty 1 dniwe to była tylko przykrywka

    Odpowiedz
  • Jasek(2011-03-07 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Fajnie, zamiast likwidacji podatku Belki mamy jego rozciągnięcie na kolejne produkty bankowe. Temu rządowi już naprawdę dziękujemy i niech spadają na drzewo.

    Odpowiedz
  • Irena J.(2011-03-07 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    a co jest jeszcze po groszu, żeby to zaokrąglić do pełnego grosza???

    Odpowiedz
  • autor(2011-03-07 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    A reżimowych mediach tylko "Dubieniecki to Dubieniecki tamto" sieczka dla lemingowych półdebili medialnych, a tymczasem po cichu ferajna ryżego znowu wyciąga łapę po nasze pieniądze...

    Odpowiedz
  • mt(2011-03-07 13:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jednodniowe lokaty, to luka prawna, która już dawno powinna być zniesiona. autor pisze- "znowu wyciągaja łapę po nasze piniądze". To nie sa nasze pieniądze, to jest oszustwo z wykorzystaniem luki prawnej. Jak w tej Polsce ma być dobrze?. Jak czytam komentarze, to włos się jerzy, u nas liczą się tylko cwaniacy i jeszcze mają dobre samopoczucie i wielkie mniemanie o swojej wielkości w stosunku do tych uczciwych i naiwnych.

    Odpowiedz
  • antyzłodziej(2011-03-07 14:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ci , co wiecznie narzekają niech podadzą kraj,w którym jest tyle oszustw podatkowych co w Polsce-cwaniacy robią wszystko aby uniknąć ich płacenia.A podatki są nieuniknione-w USA nawet Al Capone poszedł siedzieć za oszustwa podatkowe a nie za morderstwa.

    Odpowiedz
  • myslacy(2011-03-07 16:20) Zgłoś naruszenie 00

    no a co bedzie jak dzienne odsetki wyniosa 4 grosze? bedziemy sie dzielic ulamkami grosza?przeciez mozna na tej samej zasadzie zrobic zamiast dotychczas 1 lokaty 10 i dalej dymac panstwo tylko wiecej operacji ale komputery to zniosa pokojowo

    Odpowiedz
  • Stejal(2011-03-07 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do mt. Luki prawne powstają dla wtajemniczonych na etapie tworzenia prawa, vide: "lub czasopisma". Z czasem i pospólstwo ma szansę coś uszczknąć z powdu luki, wtedy traci walor luki. A że przykład idzie z góry...

    Odpowiedz
  • miko(2011-03-08 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    zle nie sa, cenie sobie oferte Getin bo przewaznie tam bylo i jest najwieksze oprocentowanie

    Odpowiedz
  • głodny(2011-03-10 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    Panie "mt" włos się Panu JEŻY - pod warunkiem, że go Pan ma (od jeża, tego zwierzęcia, co to ma kolce), a nie JERZY - to od Jerzego ... A tak na marginesie - ta luka podatkowa powstała, bo mamy w Polsce takie wadliwe prawo i jego "POprawianie" przez PO daje jeszcze gorsze wyniki!!! Tu ma słuszność "Stejal" - to zakrawa na celowe działanie dla kolesi z PO, co to mają kasę, żeby wstawić ją do banku, a nie dla tych 13 milionów (13.000.000 !!!)szarych Polaków, którzy ("wdzięczni" za "troskę" POpaprańców) żyją na skraju nędzy i tego Kaczorowi Donaldowi nigdy nie zaPOmną!!!

    Odpowiedz
  • jard(2011-03-22 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Do 'antyzłodzieja'
    A pokaz mi kraj na podobnym poziomie rozwoju z tamiki podatkami jak u nas? Wiesz jakie sa w USA podatki? Np. zamiast VAT jest sales tax w zaleZnosci od stanu od 0 do ok 10 %

    Odpowiedz
  • Prawdę mówiący(2011-04-08 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem pewien że gdyby politykom zostawić 2 lub niech im będzie 3 tysiące na życie (w końcu Warszawa to "drogie" miasto), to dziura budżetowa załatana była by w ciągu kilku lat. Bycie politykiem to powinien być zaszczyt, a nie jak w naszym kraju dorobkarstwo. Łatanie dziury poprzez podniesienie podatku, czy też rozszerzanie belkowego, to tylko zasłona dymna że niby coś się robi w Polsce, a zamiast sprzedawać wszystko w zagraniczne ręce trzeba było zatrudnić lepszych marketingowców, specjalistów, a nie córki, synów i inne słupy.

    Odpowiedz
  • Buba(2011-04-24 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Wyjątkowe draństwo! Dałam kredyt zaufania PO, gdyż zapewniali o zniesieniu podatku belki. Oni zaś poszli dalej - trwonią pieniądze podatników na pierdoły i własne wygody. (Tą metodą oszczędzałam na emeryturę nie opłacając tysiąca pośredników-darmozjadów, których do życia powołał Balcerowicz i nazwał to OFE.) Teraz, ćwoki, zmieniają podstawowe zasady RACHUNKÓW, bo trudno nazywać to matematyką. Niedługo, łobuzy, będą dyktować kiedy jest dzień, a kiedy noc i wymyślać inne debilizmy.

    Odpowiedz
  • XymoX(2011-07-06 07:47) Zgłoś naruszenie 00

    DO "mt" - chłopcze, jeżeli Ci się włos "jerzy" to Tobie już dziękujemy. Wypowiadasz się w temacie lokat a nie potrafisz pisać po polsku ...

    Odpowiedz