statystyki

Egzamin na doradcę podatkowego odbędzie się w 2010 r.

autor: Łukasz Zalewski15.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 15.10.2009, 15:47

W tym roku nie będzie kolejnego egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego. Egzamin zostanie zorganizowany na początku 2010 roku.

Reklama


Reklama


Osoby, które chcą przystąpić do egzaminu pisemnego na doradcę podatkowego, powinny już teraz zapisywać się na egzamin, mimo że nie ma jeszcze określonego terminu. Jak poinformowała DGP prof. Jolanta Iwin-Garzyńska, przewodnicząca komisji egzaminacyjnej do spraw doradztwa podatkowego, do końca tego roku egzaminu pisemnego nie należy się spodziewać. Prawdopodobnie kolejną szansę kandydaci na doradców będą mieli na początku przyszłego roku. Warto jednak już teraz zapisać się na egzamin, bowiem liczba miejsc jest ograniczona. Wiele miejsc na kolejny egzamin jest już zajętych, gdyż kandydaci, którym nie udało się wpisać na listę zdających we wrześniu, zostali automatycznie przeniesieni na następny termin.

Przypomnijmy, że kandydaci muszą złożyć wniosek o dopuszczenie do egzaminu nie później niż na 30 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu, wnieść opłatę egzaminacyjną, dołączyć oświadczenie o spełnieniu warunków przewidzianych w art. 6 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o doradztwie podatkowym oraz dostarczyć odpis dyplomu dokumentującego posiadanie wyższego wykształcenia.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • xxx(2009-10-22 16:51) Odpowiedz 00

    Ma być min. 50 os. więc może być więcej. Nie rozumiem, co znaczy "brak miejsc"!

  • :)(2009-11-12 08:23) Odpowiedz 00

    Zabrakło taborecików?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama