statystyki

Wniosek o zwrot akcyzy za olej napędowy do 30 września

autor: Bogdan Świąder22.09.2009, 03:00

Rolnik odzyska akcyzę, gdy złoży wniosek do 30 września.

Reklama


Reklama


Zwrot akcyzy zawartej w zakupionym oleju napędowym przysługuje producentom rolnym, którzy wykorzystują go do produkcji rolnej. Wniosek o zwrot podatku składa się przez cały marzec oraz przez cały wrzesień. Oznacza to, że termin na złożenie wniosku mija 30 września. Wypłata zwrotu następuje od 1 do 30 listopada, jeżeli wnioski o zwrot podatku zostały złożone we wrześniu.

Kwotę zwrotu podatku ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego przez producenta rolnego, wynikającej z faktur VAT, i stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, obowiązującej w dniu złożenia wniosku, w ramach rocznego limitu. Limit ustala się jako kwotę stanowiącą iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych, będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego. W 2009 roku stawkę zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej ustala się w wysokości 0,85 zł na 1 litr oleju.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • PKOL(2009-09-22 07:48) Odpowiedz 00

    Wszystko pieknie i ładnie. Tylko że należy dodać że gminy nie wypłacą kasy rolnikom dopóty dopóki nie dostaną pieniędzy na ten cel od pańśtwa. A w maju dotsały na ten cel pod koniec okresu wypłat. Gminy nie będą wykładały kasy na wcześniejsze pokrycie wyborczych obietnic rządzących matołów.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama