Termin rozliczenia się z fiskusem za 2008 rok upływa już za kilka dni, bo 30 kwietnia. Dlatego jutro, 25 kwietnia, urzędy skarbowe w całej Polsce obsługujące osoby fizyczne organizują po raz drugi dzień otwarty i zapraszają podatników do odwiedzenia urzędu. Pierwszy dzień otwarty w tym roku odbył się 28 marca.

Akcja otwartych dni w urzędach skarbowych jest organizowana po raz kolejny. W 2007 i 2008 roku była przeprowadzana w ostatnią sobotę kwietnia. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem ze strony podatników. Tylko w ubiegłym roku urzędy skarbowe podczas dnia otwartego odwiedziło ponad 70 tys. osób.

W ramach dnia otwartego urzędnicy przygotowują dodatkowe punkty informacyjne i punkty bezpośredniej obsługi podatnika. Uruchomione będą konsultacje telefoniczne, a także stanowiska wprowadzania zeznań, tak aby bezpośrednio po złożeniu, w obecności podatnika, zeznanie można było wprowadzić do systemu informatycznego. Wiele urzędów przygotowało również broszury informacyjne, prezentacje multimedialne i szkolenia dla podatników, a nawet zorganizuje atrakcje i konkursy dla dzieci.

Jutro w urzędach skarbowych województwa lubuskiego będą przede wszystkim przyjmowane roczne zeznania PIT oraz udzielane niezbędne informacje w tym zakresie.

– Przykładowo w Krośnie Odrzańskim przeprowadzone zostanie szkolenie dla podatników na temat rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2008, a w Żaganiu podatnicy obejrzą prezentacje multimedialne Szybki PIT i Wypełnianie zeznań rocznych – podaje nam Andrzej Pieczko z Izby Skarbowej w Zielonej Górze.

Urzędy skarbowe w dniu jutrzejszym będą czynne w godz. 9–13, choć niektóre przedłużają godziny otwarcia.