Rozliczający się przez internet szybciej otrzyma zwrot podatku

autor: Łukasz Zalewski16.04.2009, 03:00

Osoby, które prześlą PIT-37 przez internet, oszczędzą nie tylko czas i pieniądze. Mogą liczyć także na szybszy zwrot nadpłaconego podatku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • do Pittbulla(2009-04-16 18:32) Zgłoś naruszenie 10

    dokładnie jest tak, jak pisze HL

    Odpowiedz
  • dario(2014-04-04 16:30) Zgłoś naruszenie 00

    no ja juz czekam od 20 go I narazie nic jak maja wiecej kasy wyplacic to sie sknerza

    Odpowiedz
  • bob(2009-04-16 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Nie korzystajcie z narzedzi jakie daje MF, polecam darmowy program, ktory ma mozliwosc przesylania do e-deklaracje danych w postaci .xml na pit.dobry.pl - tworcy nalezy sie duzy bonus z MF.

    Odpowiedz
  • HL(2009-04-16 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1: bo co? Ja korzystałem z narzędzi MF i były doskonałe i proste w obsłudze.

    Odpowiedz
  • PITbull(2009-04-16 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    "weryfikowanie tożsamości osoby składającej formularz przez internet wg sześciu cech (imię, nazwisko, data urodzenia, NIP, PESEL oraz kwota przychodu z zeznania za 2007 r. - przyp. red.)"

    Czyli w celu weryfikacji trzeba wpisać kwotę przychodu z PITa sprzed roku? I tu mogę miec problem, studiowałem jeszcze, było to paręset złotych a PITa pewnie gdzieś posiałem... Czy ktoś, kto wysyłał internetem, może potwierdzić i rozwinąć tę informację?

    Odpowiedz
  • HL(2009-04-16 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do 3: no to gratuluję. Jak tak dbasz o swoje dokumenty, to teraz nie płacz...

    Nie ma tu czego rozwijać - nie masz kwoty przychodu za 2007 r. to PITa przez Internet nie złożysz.

    Odpowiedz
  • IF(2009-04-16 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wszyscy rzucili się na internet... :) tylko dlaczego tak późno???

    Odpowiedz
  • karlos(2009-04-22 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ja na stronie fundacji Promyk Słońca widziałem tę opcję "rozlicz się online" ale postanowiłem pozostać przy tradycyjnym programie ściągniętym też z tej strony... ten system mam już obcykany, moze w następnym roku pójdzie przez internet.

    Odpowiedz
  • vat(2012-03-15 11:03) Zgłoś naruszenie 01

    "Jak mówi GP Marek Jankowski, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Gnieźnie, przesłany e-PIT-37 jest zatwierdzany następnego dnia (urzędnik nie musi wprowadzać danych do systemu, co jest czasochłonne), a to oznacza, że urząd zwróci podatnikowi nadpłatę podatku bardzo szybko."
    Oszuści!!! Ja czekam już ponad 2 tyg. i zwrotu nadal nie mam a gdy zaniosłem PIT w zeszłym roku osobiście to po trzech dniach miałem pieniądze na koncie.Bardzo szybko to znaczy ile? miesiąc

    Odpowiedz
  • wkurzony(2016-04-12 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy mówią że jak rozliczysz sie przez internet to szybko kasa będzie a w komentarzach każdy że czeka nawet drugi miesiąc :/ to ja się pytam komu są szybciej wypłacane pieniądze ??? chyba tym bogatym bo zwykły szarak na zwrot podatku za dzieci która mu sie bardzo przyda czeka trzy miechy.....co za kraj !!!!

    Odpowiedz