Byli pracownicy wywiadu skarbowego będą mogli przechodzić do pracy w kontroli skarbowej bez konieczności przechodzenia całego postępowania kwalifikacyjnego.
Publikacja: 7 sierpnia 2008, 03:00 Aktualizacja: 7 sierpnia 2008, 12:20
Resort finansów opublikował projekt rozporządzenia, które zmienia rozporządzenie w sprawie komórek organizacyjnych kontroli skarbowej, w których zatrudnionym inspektorom i pracownikom przysługuje umundurowanie służbowe i broń służbowa, a także naboru do tych komórek.
Projekt zakłada rozszerzenie katalogu osób, które mogą być zwolnione z określonych etapów postępowania kwalifikacyjnego do pracy w komórkach organizacyjnych kontroli skarbowej o byłych pracowników wywiadu skarbowego i komórek realizacyjnych kontroli skarbowej.
Jeśli pracownicy ci przedstawią dokumenty potwierdzające posiadanie wymaganych umiejętności i predyspozycji, mogą zostać zwolnieni m.in. z egzaminu sprawności fizycznej, testów psychologicznych określających predyspozycje intelektualne i osobowościowe.
Osoby takie nie będą też kierowane do komisji lekarskiej, która ustala zdolności fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uprawnionych m.in. do użycia broni palnej.
Finansowanie dojazdów do pracy nie jest przychodem pracownika

Jeśli przekazanie samochodu do działalności żony będzie miało charakter nieodpłatny, to czynność ta nie będzie rodziła dla podatnika – męża – skutków podatkowych w podatku PIT.
Czy uważasz że w branży, w której pracujesz dojdzie w tym roku do zwolnień?