statystyki

Doradca podatkowy: Nie składam JPK_VAT

autor: Katarzyna Jędrzejewska24.09.2018, 07:50; Aktualizacja: 24.09.2018, 09:56
Na co dzień jestem doradcą podatkowym i pomagam bronić się podatnikom przed nadmierną zachłannością fiskusa, więc spór z nim jakoś specjalnie mnie nie przeraża, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że mogę go przegrać.

Na co dzień jestem doradcą podatkowym i pomagam bronić się podatnikom przed nadmierną zachłannością fiskusa, więc spór z nim jakoś specjalnie mnie nie przeraża, chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że mogę go przegrać.źródło: ShutterStock

- Argumentów za tym, że obowiązek przesyłania plików jest sprzeczny z prawem, jest wiele. Najważniejsze to: niezgodność z konstytucją, z unijną dyrektywą i z ustawą o VAT - mówi Zdzisław Modzelewski. 

Dlaczego nie składa pan JPK_VAT?

Moim zdaniem przepisy zostały napisane w taki sposób, że wynika z nich, iż nie mam obowiązku składania JPK_VAT. Uznałem, że skoro prezentuję ten pogląd, to dobrze byłoby, żebym się do tego zastosował.

Czy tylko dla zasady, czy żeby przetestować, jaka będzie reakcja urzędników?

Generalnie, żeby zobaczyć, co się będzie działo, a jeśli sprawa zajdzie do etapu sądowego – dowiedzieć się, jak sąd ją rozstrzygnie.

I co się zadziało?


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • podatnik(2018-09-24 08:19) Zgłoś naruszenie 384

    Następny BUBEL prawny?Kto za to zapłaci?

    Odpowiedz
  • sa(2018-09-24 10:00) Zgłoś naruszenie 284

    Wymyślają takie obciążenie biurokracją (nawet dla malutkich firm ,która nie ma takich pieniędzy ani doradców,księgowych itp chyba że to prezent dla korpo USA ) z wprowadzaniem nowych programów (zakupy , koszty) bo JPK nie działa (był parę razy poprawiany) przy XP,vista ,WS 2000, a tu słyszymy,że to bubel !. Ludzie jaka ta Nowa lepsza zmiana ,kłopot dla ludzi i ból głowy - widać to, a brali dodatkowe premie po 50 tys. za co ?!.

    Odpowiedz
  • Aga(2018-09-24 08:38) Zgłoś naruszenie 93

    Zdzisław Modzelewski... a nie Witold???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 77

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz
  • usa(2018-09-24 11:25) Zgłoś naruszenie 617

    JPK jest super! Bzdur nie wypisujcie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • William(2018-09-24 18:13) Zgłoś naruszenie 67

    Ja się żegnam z Gazetą Prawną. Od paru miesięcy zamiast rzeczowych artykułów coraz więcej. ordynarnych clickbaitów.

    Odpowiedz
  • nostradamus(2018-09-24 13:30) Zgłoś naruszenie 212

    niestety nie da się stworzyć takich samych przepisów podatkowych dla koncernów i dużych firm, a oddzielnie dla małych. Niestety wszyscy duzi i mali muszą się dostosować do obowiązujących przepisów podatkowych

    Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 27

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 17

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz
  • mikro(2018-09-24 20:58) Zgłoś naruszenie 16

    To dziwne, ale jak nie złożyłem jpk w terminie, to dostałem po tygodniu uprzejme przypomnienie na emaila. Super sprawa, a nie zaraz straszenie karami. Mnie się podoba. Oszuści niech się martwią.

    Odpowiedz