Modzelewski: Za ustawę o VAT winę ponosi minister finansów

14.09.2018, 08:20; Aktualizacja: 14.09.2018, 08:41
Zaznaczył przy tym, że działalność lobbingowa jest dozwolona, a jej celem jest dotarcie do polityków. "Na tym polega współczesna demokracja liberalna” - mówi.

Zaznaczył przy tym, że działalność lobbingowa jest dozwolona, a jej celem jest dotarcie do polityków. "Na tym polega współczesna demokracja liberalna” - mówi.źródło: ShutterStock

Za ustawę o VAT, która sprzyjała unikaniu płacenia podatków i wyłudzaniu zwrotów odpowiada minister finansów - mówi PAP doradca podatkowy i były wiceminister finansów Witold Modzelewski. Dodaje, że już w 2004 roku można było wprowadzić instrumenty, które zapobiegłyby nadużyciom.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • StAAbrA(2018-09-14 09:29) Zgłoś naruszenie 411

    To prawda . Tyle , że zamiast liczby pojedyńczej , powinna być mnoga . Z Modzelewskim włącznie .

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-09-14 09:47) Zgłoś naruszenie 620

    Pan Profesor był twórcą tej patologicznej ustawy .Od jej wprowadzenia/1993 r./ były już przekręty i nikt tym przez 25 lat nie interesował się. A teraz to tylko znikomy odprysk tego zjawiska.

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2018-09-14 09:50) Zgłoś naruszenie 460

    Teraz taki mądry się objawił.? Nie mógł o tym powiedzieć w 2004 lub 2005 roku.? To pewnie przez wrodzoną skromność czekał tyle lat.... 😁

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podatnik(2018-09-14 14:52) Zgłoś naruszenie 210

    Przecież to pan uchwalił takie prawo , a teraz pan jest doradzą podatkowym????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2018-09-14 20:29) Zgłoś naruszenie 170

    Coś mi się zdaje że ustawy przyjmuje Sejm. Pan Modzelewski myli władzę wykonawczą z ustawodawczą .

    Odpowiedz
  • Jedni...(2018-09-15 11:59) Zgłoś naruszenie 130

    Jedni bogacili sie na VAT-cie, a inni gryzli trawe z glodowych wynagrodzen. Na 10% najbiedniejszych spoleczenstwa przypada 2,5% rocznego dochodu rozporzadzalnego / GUS 2017 r./, a wczesniej 1,9 - 2,0%. ---- Moze nalezaloby przyciac kadencyjnosc dla parlamentarzystow do 2 kadencji. Niektorzy siedza w parlamencie po 10 kadencji i z tego nic nie wynika, zajmuja niepotrzebnie miejsca. Sa tylko biernymi podnosicielami rak i brania publicznej kasy.

    Odpowiedz
  • Przyciac nierownosci dochodowe(2018-09-15 12:20) Zgłoś naruszenie 120

    Urzednicy, m.in. w tym prawnicy akceptowali zasade: zle prawo , ale prawo. Nikt nie zglaszal zastrzezen. Elity polityczne, prawnicze, intelektualne zglaszaja zastrzenia tylko wtedy gdy ich dotycza jakies przepisy i naruszaja ich dobrostan. Wystarczy napisac, ze w Polsce nalezy przyciac nierownosci dochodowe poprzez zdecydowana wieksza progresje podatkowa i zwiekszona wolna kwote od podatku, a minusujacych, jak i przeciwnikow pojawi sie cala masa.

    Odpowiedz
  • Podatnik VAT(2018-09-16 08:21) Zgłoś naruszenie 140

    Pamiętam, że po wejściu ustawy o VAT był tylko jeden ekspert i interpretator tej ustawy. To on wydawał najpopularniejsze skrypty z interpretacjami, to on prowadził cykle wykładów i różne szkolenia. To on trzepał kasę na tej ustawie. Był taki mądraliński.

    Odpowiedz