statystyki

Jeśli nie było nabycia, nie mogło być i sprzedaży

autor: Łukasz Zalewski21.03.2018, 16:00
Skoro organ zakwestionował zakupu towaru, to nie mógł opodatkować jego sprzedaży. Jeżeli bowiem nie było zakupów towarów, to co zostało sprzedane?

Skoro organ zakwestionował zakupu towaru, to nie mógł opodatkować jego sprzedaży. Jeżeli bowiem nie było zakupów towarów, to co zostało sprzedane?źródło: ShutterStock

Nie można twierdzić, że firma nie kupiła towaru, a później zażądać od jego dostawy podatku. Napiętnował to WSA w Warszawie. Jego wyrok już się uprawomocnił.

Nie ma jeszcze pisemnego uzasadnienia tego orzeczenia, sprawę zrelacjonował nam Jacek Pawlik, doradca podatkowy, biegły rewident i prezes Eccom.

Chodziło o firmę, która kupiła kilka partii tekstyliów od paru firm handlujących w Wólce Kosowskiej. Podatnik nabywał towary w jednym boksie, ale faktury otrzymywał z kilku firm zarządzanych przez obcokrajowców. Płacił gotówką lub przelewem. Sprzedawcy byli czynnymi podatnikami VAT, ale nie wszyscy wypełniali obowiązki wobec budżetu. Część wykazywała duże obroty, część w ogóle nie składała deklaracji.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane