statystyki

Obowiązkowe kasy online dla wszystkich lekarzy, prawników i stomatologów

autor: Mariusz Szulc31.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 31.01.2018, 10:25
Wymiana na nowe modele ma być jednak stopniowa i powiązana ze znikaniem z rynku starych urządzeń.

Wymiana na nowe modele ma być jednak stopniowa i powiązana ze znikaniem z rynku starych urządzeń.źródło: ShutterStock

Od początku 2020 r. każdy prawnik, lekarz i stomatolog będzie musiał wymienić kasę fiskalną na nowoczesny model działający online – wynika z najnowszej wersji projektu nowelizacji ustawy o VAT i ustawy – Prawo o miarach.

Kiedy obowiązkowa wymiana kas na nowoczesne modele

Kiedy obowiązkowa wymiana kas na nowoczesne modele

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Natomiast firmy budowlane dostaną na wymianę pół roku więcej. Zamiast od 1 lipca 2019 r. będą musiały zainstalować u siebie taką kasę od 1 stycznia 2020 r., czyli tak samo jak prawnicy i medycy, których wcześniej na liście nie było.

Kasy działające online mają w czasie rzeczywistym przesyłać dane o transakcjach do Centralnego Repozytorium prowadzonego przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (34)

  • Tomek (2018-01-31 11:44) Zgłoś naruszenie 695

    jeszcze powinno objąć obowiązkiem posiadania kas parafie. tam dopiero idzie kasa na boku

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sos(2018-01-31 11:15) Zgłoś naruszenie 404

    Nic to nie da?Musi być jeszcze MONITORING-przynajmniej jedna kamera-oczywiście zaplombowana?Do 2020 można to jeszcze zrobić.Wtedy będzie można mówić o sukcesie KAS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bbb(2018-01-31 12:10) Zgłoś naruszenie 284

    Ilu jest producentów kas na rynku? Kilka. Mają niezłych lobbystów, że ciągle tworzą popyt na te kasy... Takie dojenie ludzi na siłę.

    Odpowiedz
  • z(2018-01-31 11:55) Zgłoś naruszenie 243

    Od instalowania kas kasy nie przybędzie z wyjątkiem producentów kas.

    Odpowiedz
  • getorno(2018-01-31 12:46) Zgłoś naruszenie 221

    Mam złą wiadomość dla klientów. Będzie drożej :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • DZIADEK-ALE DZIAD WIEK65 LAT STAZ50 LAT-15 WAR SZK(2018-01-31 12:25) Zgłoś naruszenie 1728

    KASY JUZ DAWNO POWINNY BYC DLA PRYWATNYCH GABINETOW LEKARSKICH DLA MECENASOW KTORZY BIORO KASE NA POCZOTKU CZY WYGRA CZY PRZEGRA SPRAWY TO JEST HAMSTWO.BO ON SIE BOGACI A NARUD CALE ZYCIE SWOJE TRACI.DLA TEGO POWINNI ODDAC WSZYSTKIM TYM CO ICH OKRADLI I ODDALI TE CIEZKIE ZAROBIONE PIENIODZE.ZLA KARMA WRACA SZYBKO CHCIAL BYM KIEDYS SPOTKAC TAKIEGO ZLODZIEJA I NAPLUC MU W SZYJE.CZAS NAJWYRZSZY ZEBY PLACILI I TO SLONO ZA BIEDNYCH LUDZI BO BIORO BARDZO DUZO A SLABO DZIALAJO HANBA DLA TYCH MECENASOW!!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Papuga (2018-01-31 13:34) Zgłoś naruszenie 135

    Czy te kasy on-line mają funkcję autoodkurzania? Bo z obecną mam ten problem, kurzy się dziadostwo w kącie (no bo przecież na biurku nie postawię, bo jeszcze spadnie i się zepsuje i będę musiał nowa kupić, na ziemi też nie jeszcze się ktoś przewróci i zrobi sobie krzywdę)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dziadek(2018-01-31 11:11) Zgłoś naruszenie 112

    WC już mają. sam po otrzymaniu takiego paragonu prosiłem o analizę moczu - celem ustalenia ile to w nim mam vatu, to było jeszcze w latach 90-tych

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-01-31 21:12) Zgłoś naruszenie 111

    Pozwólcie, że przetłumaczę prawo i artykuł na język polski: BĘDZIE DROŻEJ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • abc(2018-01-31 13:32) Zgłoś naruszenie 106

    z tego też powodu wszyscy którzy rządzili przez ostatnie 30 lat powinni dostać zarzuty i zakaz dożywotni pełnienia funkcji publicznych, a niektórzy trybunał stanu (czy on się w ogóle zajmuje i jakie sa tam pensje? ile kosztuje podatnika) ponadto należy jak najszybciej wyrzucić do śmieci kwasową konstytucję, która ten stan rzeczy dopuszczała (podobnie jak funkcjonowanie od 30 kat mafii prezesów spółdzielni mieszkaniowych)

    Odpowiedz
  • wjw(2018-01-31 10:26) Zgłoś naruszenie 51

    A od kiedy WC ?

    Odpowiedz
  • dla wszystkich(2018-02-01 09:49) Zgłoś naruszenie 44

    Jestem prawnikiem. Mam kilka obsług, nie prowadzę spraw indywidualnych. Wystawiam kilka faktur miesięcznie. Po co mi kasa fiskalna?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dlaczego KAS nie robi kontroli u lekarzy/prawników(2018-02-01 21:19) Zgłoś naruszenie 42

    Dlaczego pan Morawiecki nie wysyła na kontrole swoich podwładnych pracowników/funkcjonariuszy KAS-u na kontrole prywatnych gabinetów lekarskich ,stomatologicznych i prawniczych ,którzy podając się za pacjentów/klientów kontrolowali by czy wystawiane są przez te gabinety paragony za usługi!! U mnie ani ja ani nikt z mojej rodziny jeszcze nigdy nie otrzymał żadnego rachunku od lekarza czy stomatologa. Gdyby zrobili takie naloty to gwarantuję ,że po miesiącu do budżetu napłynęły by setki milionów z tytułu podatków od usług w tych prywatnych gabinetach.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • smieszności(2018-01-31 11:33) Zgłoś naruszenie 30

    Odliczanie do bulwersa ...3..2..1 START! Z czym wy macie ludzie problem? I kogo chcecie przekonać?

    Odpowiedz
  • podatnik(2018-02-02 19:12) Zgłoś naruszenie 22

    W każdym prywatnym gabinecie lekarskim ,stomatologicznym czy prawniczym powinny być kasy fiskalne a w przypadku nie wystawienia paragonu przez nich od razu nakładać wysokie kary finansowe.

    Odpowiedz
  • whaaaat?(2018-02-01 11:39) Zgłoś naruszenie 21

    No tak, ja wiem że kancelaria dzis nie funkcjonuje bez dostepu do internetu. Choć pełno jest jeszcze starych mecenasów którzy z komputerami nie maja wiele wspólnego, wiec i z internetu nie korzystają. (Znam 3 przypadki sporządzania pism na maszynie do pisania i kalkowania odpisów ;)) Jak ta kasa ma być podłączona do sieci? Do sieci kancelarii czy będzie obowiązek zakupu dodatkowej "karty sim" która bedzie siedziała w kasie fiskalnej?

    Odpowiedz
  • do "sąsiad" i innych(2018-01-31 20:11) Zgłoś naruszenie 10

    do "sąsiad" i innych

    Odpowiedz