JPK_VAT dla wszystkich firm. Śliż: Liczymy na to, że podatnicy poradzą sobie z nowym obowiązkiem

autor: Katarzyna Jędrzejewska02.01.2018, 07:16; Aktualizacja: 02.01.2018, 07:53
"W mojej ocenie to raczej kolejny ewolucyjny krok w procesie uszczelniania sytemu rozliczeń podatku VAT."

"W mojej ocenie to raczej kolejny ewolucyjny krok w procesie uszczelniania sytemu rozliczeń podatku VAT."źródło: ShutterStock

- Byłoby zupełnym nieporozumieniem, gdybym powiedział, że wprowadzamy przepisy i nie będziemy ich egzekwować. Z całą pewnością będziemy to robić, szczególną uwagę przykładając do terminowego składania JPK_VAT- mówi Wojciech Śliż w rozmowie z DGP.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • sos(2018-01-02 11:15) Zgłoś naruszenie 211

    A mali nawet nie wiedzą co to jest jednolity plik kontrolny?

    Odpowiedz
  • Ardes(2018-01-02 12:48) Zgłoś naruszenie 131

    Ewidentnie ma miejsce brak rozeznania stanu działalności gospodarczej w Polsce. Jasny i czytelny program powinien być już dawno przygotowany i udostępniony podatnikom aby ułatwić im działalność.Wymuszanie to nie metoda zarządzania czymkolwiek .

    Odpowiedz
  • dziadek(2018-01-02 13:18) Zgłoś naruszenie 200

    znamienne słowa: "Liczymy na to że..." Tak to już jest że liczy się na wygrana w totka a nie w nakładaniu kolejnych danin. "będziemy egzekwować" - jasne 2.800 z ł za spóźnienie. A czy ów program obiecywany przez resort już jest???? Czy działa? czy jest w fazie alfa? puki co wiem jak działa epuap, epup epacjent czy coś z tego działa sprawnie??? Chcecie by w NASZYM wspólnym budżecie było więcej pieniędzy?- zacznijcie oszczędzać poczynając od siebie i odchudzanie odchudzanie. Nakładane nowe obowiązki a kto z decydentów otwarcie powie ile trwa pełne wygenerowanie, wysłanie i potwierdzenie przyjęcia JPK???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zzz(2018-01-02 16:28) Zgłoś naruszenie 19

    oj posypią się kary posypią dla złodziei

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • podatnik mikroprzedsiębiorca(2018-01-02 18:28) Zgłoś naruszenie 72

    nietrafione rozwiązanie jednej aplikacji - a czy trafione jest ZMUSZANIE do płatnego oprogramowania Microsoft? Przecież za Excela trzeba zapłacić, przeglądarka też jest bezpłatna tylko przy licencjonowanym Windows tej samej firmy (i to tylko nowsze wersje, stare systemy nie wchodzą w grę). Więc niech ministerialne du...ki zajmą się etyczną stroną zagadnienia. Tym bardziej, że spora część podatników korzysta z bezpłatnych linuxów, księgowość prowadzi tylko papierowo lub w arkuszach kalkulacyjnych - nie korzysta z oprogramowania firm/hien

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • z.a.(2018-01-02 23:19) Zgłoś naruszenie 10

    A nikt nie umie odpowiedzieć czy jeśli nie jestem zarejestrowany jako przedsiębiorca w ceidg i jestem vatowcem z uwagi na okazjonalny najem to muszę przesyłać jpk?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maksymilian(2018-01-07 20:53) Zgłoś naruszenie 01

    Gdyby nie moje biuro rachunkowe nawet bym nie wiedział o czymś takim... I jak tu skupić się na prowadzeniu firmy, skoro ciągle trzeba śledzić kto sobie coś nowego wymyślił? Ja na szczęście mam zaufane biuro (warszawska GAMA - Grabowscy) więc jestem na bieżąco... Polecam takie rozwiązanie.

    Odpowiedz
  • gosia(2018-01-16 11:16) Zgłoś naruszenie 02

    Nie tylko w zakresie podatków potrafią kontrahenci być nieuczciwi. Dlatego wolę sprawdzić każdego przed podjęciem współpracy. Kondycja finansowa, obecność certyfikatu Rzetelna Firma i opinie to najważniejsze sprawy na początek.

    Odpowiedz