Podatki w 2018 roku. Oto 10 najważniejszych zmian

autor: Katarzyna Witwicka03.12.2017, 19:00; Aktualizacja: 10.08.2018, 19:31
Oto 10 najważniejszych zmian w prawie podatkowym w 2018 roku.

Oto 10 najważniejszych zmian w prawie podatkowym w 2018 roku.źródło: ShutterStock

Uszczelnianie podatków w 2017 roku stało się specjalnością rządu. Troska o regularne wpływy podatkowe niesie ze sobą szereg zmian dla podatników. Część z reform ułatwi funkcjonowanie firm i zapewni transparentność działań w obrocie gospodarczym, a część przysporzy przedsiębiorcom dodatkowych kosztów i obowiązków.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • zgroza(2017-12-03 20:09) Zgłoś naruszenie 8831

    a miała być zwiększona kwota wolna od podatku dla wszystkich, zarabiam 33 tys. brutto po 38 latach pracy, także od wuja mam i teraz jeszcze ********** na czyjeś bachory tj. 500+

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Grzegorz(2017-12-03 22:38) Zgłoś naruszenie 203

    Ograniczenie poboru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe nie zostanie zniesione. Wycofano się z tego pomysłu.

    Odpowiedz
  • BB (2017-12-04 09:26) Zgłoś naruszenie 5413

    Już Janosik wiedział że trzeba zabrać jednym żeby dać drugim. PiS tego niby nie wie i jedynie " uszczelnia" podatki. A tu jak grzyby po deszczu mnożą się przypadki nadaktywności urzędniczej wynikające z chęci wykazania się. A może chodzi o premie..........

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ...(2017-12-13 01:30) Zgłoś naruszenie 434

    ...WOW -znowu kwotę wolna od podatku podnieśli ? - TAK SZYBKO ? - nie powinni się tak spieszyć bo co niektórym to jeszcze woda sodowa gotowa uderzyć do głowy (8.000 PLN / na 12 miesięcy daje co by nie powiedzieć ale symboliczną kwotę 666 PLN z diabelskim groszem ) . NO I CO NIEDOWIARKI ? - teraz to nawet Wielka Brytania i ich marne 11.000 GBP wolne od podatku dla wszystkich może się schować ! (przecież to raptem 52.500 PLN )

    Odpowiedz
  • Kuba(2017-12-24 08:14) Zgłoś naruszenie 3317

    Jest coraz lepiej i lepiej.... aż strach się bać ... Pamiętam czasy Edwarda Gierka też ciągle było lepiej i lepiej ... Byliśmy potęgą gospodarczą i nagle wyszło szydło z worka... Nadal na zachodzie wierzą w nasze dane gospodarcze i wszelkie oszustwa i triki w liczeniu dochodów oraz wspaniałe sukcesy gospodarcze...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asdffggf(2018-01-02 23:45) Zgłoś naruszenie 276

    wspaniale mechanizmy by zgniesc szarego kowalskiego, az sie prosi wyjsc na ulice i wniesc o kasacje szarego urzednika ktory popelni blad niszczac szarego kowalskiego.... ale tego sie nigdy nie doczekamy a nawet jesli to wtedy powiem "mamy demokracje".

    Odpowiedz
  • A VAT wciąż 23 proc. jak w kryzysie(2018-01-15 11:23) Zgłoś naruszenie 83

    A VAT nadal 23 proc. dla biednych i dla bogatych. Wiadomo, Pany Wyższy Sort nie muszą wracać do VAT 22 proc., bo powrót to obiecał Tusk, którego nienawidzą z zapałem iście krześcijańskim..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adam313(2018-01-26 08:37) Zgłoś naruszenie 010

    Dobrze, że się tym przejmować nie muszę... W przeciwieństwie do czasów gdy jeszcze nie współpracowałem z biurem rachunkowym i sam musiałem wciąż doczytywać o wszelkich zmianach. Teraz korzystam z usług biura Gama (Grabowskich) i jestem szczęśliwym człowiekeim :D

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr(2018-02-07 08:03) Zgłoś naruszenie 61

    Od 1 stycznia nauczyciele akademiccy - dydaktycy zostali pozbawieni prawa do 50 proc. kosztów uzyskania przychodów. Dotyczy to przede wszystkim szkół wyższych, które realizują tzw. profil praktyczny. Dzięki takim rozwiązaniom prof. nadzw. ze stopniem dra hab. zarabia miesięcznie (netto) ok. 3880 zł. W sytuacji, gdy zwolnione są od podatku między innymi wygrane z gier hazardowych - młodsi i starsi pracownicy dydaktyczni uczelni czują się po prostu pokrzywdzeni. Proszę zważyć, że procedura habilitacyjna to wydatek ok. 30.tys. zł. pokrywany często z kieszeni habilitanta. Kiedy i gdzie to odzyskać?!!!

    Odpowiedz
  • abrakadabra(2018-03-07 12:55) Zgłoś naruszenie 30

    Pracodawcą za zatrudnienie ukraińca dopłacają 800zł. Pytam się dla czego? Polakom tylko zabierają. Co z tego że coś tam podniosą jak w rzeczywistości pod przykrywkami wezmą drugie tyle. Oczy zamydlą że ludziom się wydaje że coś dostali a w rzeczywistości mają jeszcze mniej

    Odpowiedz