statystyki

Z KAS odeszło około 5 proc. pracowników

autor: Agnieszka Pokojska16.10.2017, 07:25; Aktualizacja: 16.10.2017, 08:34
Pozwy do sądu złożyło w związku z wdrożeniem reformy 906 pracowników i funkcjonariuszy – podał szef KAS.

Pozwy do sądu złożyło w związku z wdrożeniem reformy 906 pracowników i funkcjonariuszy – podał szef KAS.źródło: ShutterStock

Propozycji pracy lub służby w Krajowej Administracji Skarbowej nie dostało około 4 proc. urzędników i funkcjonariuszy, oferty nie przyjął niecały 1 proc. – wynika z odpowiedzi Mariana Banasia szefa KAS na interpelację poselską.

Reklama


Pytanie parlamentarzysty było związane z reformą administracji podatkowej, skarbowej i celnej, która rozpoczęła się 1 marca br. Do końca maja urzędnicy i funkcjonariusze mieli otrzymać propozycję pracy w Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Ci, którzy jej nie dostali lub jej nie przyjęli, rozstali się ze skarbówką z początkiem września.

Z danych przedstawionych przez Mariana Banasia wynika, że przed zmianami w izbach celnych i skarbowych oraz urzędach kontroli skarbowej służbę pełniło ponad 13,8 tys. funkcjonariuszy oraz zatrudnionych było blisko 51,1 tys. pracowników cywilnych. Z tego 512 osób nie przyjęło nowych propozycji, a 2664 osób w ogóle jej nie dostało. Niemal połowa tych osób, bo ponad 1,3 tys., osiągnęła już wiek emerytalny. Jednak nie każdy, kto spełnił kryteria przejścia na emeryturę, rozstał się z KAS. Pozostało w niej 640 takich pracowników.


Pozostało jeszcze 47% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • n(2017-10-16 09:48) Zgłoś naruszenie 200

    w moim UCS w dzialach wywodzących się z dawnej UKS przed reformą pracowało ok 200 osób, na dzień dzisiejszy pozostało 120 osób, a ztego co wiem połowa dalej szuka innej pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2017-10-16 09:29) Zgłoś naruszenie 163

    To oznacza, że rząd zachęcając do dłuższej pracy i nie przechodzenia na emerytury po osiągnięciu uprawnień, 2/3 swoich pracujących emerytów się po prostu pozbył, nie przedstawiając im propozycji.

    Odpowiedz
  • fatalnie(2017-10-16 09:23) Zgłoś naruszenie 131

    a system przesyłania towarów akcyzowych emcs/pusc nie działa od wrzesnia , niewydolny, komunikaty pojawiaja sie z kilkugodzinnym opoźnieniem , kierowcy nie mogą wyjechać z towarem..."dobra zmiana"

    Odpowiedz
  • Niewydolne Systemy.....(2017-10-16 11:20) Zgłoś naruszenie 91

    W Polsce jest jeden system Superwydolny....to Allegro.pl Kilkanaście mld operacji rocznie i tyle samo transakcji finansowych...Mozna ?? Można. Ale Budżetówka to nie prywatna Firma - tu Kupuje się w Zamówieniach Publicznych - BUBLE i coraz gorszy syf.....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2017-10-16 16:08) Zgłoś naruszenie 80

    Ta część administracji nigdy nie zostanie doceniona. Pozycja pracownika skarbowości jest odbierana przez społeczeństwo wyjątkowo pejoratywnie, może i słusznie, taki ich los. Tylko jest mały niuans. Im bardziej wykwalifikowana kadra, tym lepiej dla państwa. Ale kwalifikacje kosztują, tym bardziej, że na państwo nie ma co liczyć w tej kwestii. Ci, którzy zainwestowali w siebie i mieli szansę "ułożyli sobie życie na nowo" i przeszli do sektora prywatnego. Ci, którzy zainwestowali w siebie i szansy nie mieli, siedzą cichutko i patrzą, jak inne grupy zawodowe walczą o swoje...

    Odpowiedz
  • tomekuks(2017-10-16 17:03) Zgłoś naruszenie 42

    niema i nie będzie dla was!!! trzeba dać ratownikom i lekarzom bo biedni taki życie i ciężko pracują nie śpią czy graja na konsoli jak wam się wydaje, nie to co Wy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polka(2017-10-16 20:27) Zgłoś naruszenie 40

    Jak można było zlikwidować tzw policje skarbową tzn Urzędy Kontroli Skarbowej , posiadących wyszkolonych specjalistów i bardzo wyskowykwalifikowane kadtry !! które wykrywały karuzela podatkowe ? Takie instystucje sa w większości cywilizowanych krajów zachodnich.Komuś nie było to na reke "

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Falcon(2017-10-16 21:51) Zgłoś naruszenie 40

    Ciekawe to ich liczenie procentów, bo z IAS w Warszawie odeszło blisko 10% pracowników/ funkcjonariuszy. Z liczby około 9500 osób odeszło już 650 a następne 400 do 500 odejdzie do końca roku ponieważ osiągnie wiek emerytalny. Niech Pan Minister nie zaniża statystyki lub niech przestaną go oszukiwać podając nieprawdę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • koman(2017-10-18 07:59) Zgłoś naruszenie 30

    Ciekawa matematyka pana szefa KAS. Wejdźmy w szczegóły W Kielcach też 3 % nie dostało propozycji? Podawano tu kiedyś statystyki i było to koło 10% Pozwalniano ludzi z wydziałów które miały zająć się zwalczaniem nielegalnego przewozu paliwami. Teraz nie ma komu tam pracować. O to chodziło? czy tylko o to żeby pokazać swoją wielkość? Wielkość dyrektora IAS? Zatrudniono swoich ludzi np. z NBP. Mierny ale wierny to jest dewiza ludzi zatrudnianych przez PiS.

    Odpowiedz
  • Sukces w Karierze(2017-10-16 14:29) Zgłoś naruszenie 214

    Sukces w Karierze.Budżet państwa 2018 764,8 mld. Pamiętajcie Wykładowcy Akademiccy o Budżecie Państwa Na Rok 2018 który Ma sięgnąć 764,8 mld zł a liczba urzędników osób zatrudnionych w administracji sięga 3500000 urzędników którzy zarabiają średnio 4 854 złotych pamiętajcie też o około 16 pensjach co daje sumę około 271 miliardów złotych. A budżet państwa wynosi 764,8 miliarda złotych. Mam nadzieję że będziecie kontrolować władzę to przecież chodzi o wasze zarobki. Wystarczy policzyć na kalkulatorze 3500000x16x4854zł=2718240000000 złotych A budżet państwa wynosi około 764800000000zł-2718240000000zł=492976000000 złotych tyle zostaje w budżecie na wydatki. Jak to sprawdzić wystarczy wejść na stronę Ministerstwa Finansów lub wpisać w Google Budżet państwa 2018 764,8 mld Proszę o podzielenie się tą informacją ze znajomymi. Komunikat Ministerstwa Finansów Założenia do projektu budżetu państwa na rok 2018 Publikacja: 2017.06.06 16:23

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz