Co dała reforma KAS? Banaś: Uczciwi podatnicy nie mają podstaw do obaw [WYWIAD]

autor: Łukasz Zalewski, Katarzyna Jędrzejewska26.09.2017, 07:24; Aktualizacja: 26.09.2017, 08:07
Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister finansów

Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister finansówźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Dariusz Iwanski phone601362305

- Utworzenie KAS spowodowało, że mamy skumulowane w jednym ręku wszystkie informacje, które jeszcze nie tak dawno temu były w różnych służbach. Dzięki temu jesteśmy w stanie przeprowadzić szybką analizę ryzyka. Wcześniej tego nie było - mówi w wywiadzie dla DGP Marian Banaś, szef Krajowej Administracji Skarbowej, wiceminister finansów.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • chłodnym okiem(2017-09-26 08:55) Zgłoś naruszenie 392

    Reforma KAS przeznaczona jest dla uczciwych podatników.Natomiast nie dotyczy ona działających w szarej strefie.Oni nie wystawiają faktur,paragonów,nie płacą przelewami itd.A skala tego zjawiska jest b.duża- bo jak podają niektóre źródła- są branże ,że może sięgać nawet 30-40%.

    Odpowiedz
  • N(2017-09-26 08:57) Zgłoś naruszenie 605

    Przyjdzie czas i taki dzień Banasiu jeden, że ci Celnicy i Skarbowcy podziękują za to z nimi zrobiłeś i ze skarbówką. A do redakcji: Uprzejmie proszę nie powielać nieprawdziwych danych, które są tanim marketingiem obecnego rządu. Czy mają Państwo świadomość, że uczestniczą w propagandowej tubie rządu?

    Odpowiedz
  • zastraszony(2017-09-26 09:43) Zgłoś naruszenie 201

    Wszyscy skupiają się na nieuczciwych przedsiębiorcach, a przecież najwięcej pieniędzy wyprowadzają politycy z różnymi układami. Może tak od siebie zaczną i przestaną od przedsiębiorców wyłudzać jakieś tam podatki i składki. Wystarczy sięgnąć wstecz ile VAT-u zostało wyprowadzonego za poprzednich rządów. Co chwilę to wybucha nowa finansowa afera. Co na to ciemnogród, który tak bardzo domaga się paragonów na przysłowiową pietruszkę?

    Odpowiedz
  • pop(2017-09-26 09:45) Zgłoś naruszenie 210

    ....a już wszyscy wiedzą co mają robić ? już im wzrosło? z bałaganu

    Odpowiedz
  • jkh(2017-09-26 10:50) Zgłoś naruszenie 50

    A jak tam walka z nieuczciwymi podatnikami zawiadomienia o przestępstwach przeciwko obrotowi gospodarczemu.

    Odpowiedz
  • Skarbowiec(2017-09-26 12:46) Zgłoś naruszenie 361

    Przez 10 ostatnich lat dostałem 50 zł podwyżki oszuście!!!!! a te 4-5 tys. to zobaczymy jak tyle zacznie biedronka płacić!!!

    Odpowiedz
  • KASownik(2017-09-26 13:07) Zgłoś naruszenie 280

    Zobaczymy kto ci będzie uszczelniać ten VAT jak Ci się szaraczki zbuntują

    Odpowiedz
  • kasa(2017-09-26 17:18) Zgłoś naruszenie 110

    taki niwdzięczny zawód i. zaniedbywany

    Odpowiedz
  • kkkkkkk.(2017-09-26 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    http://www.nasze.fm/news,26347 dobra zmiana

    Odpowiedz
  • kkkkk.(2017-09-26 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    http://www.nasze.fm/news,26347

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx(2017-09-26 18:31) Zgłoś naruszenie 80

    Tak jak za stalina. Uczciwi nie mają podstaw do obaw, tylko kto stwierdz, ze jest uczciwy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • przedsiębiorca(2017-09-26 18:49) Zgłoś naruszenie 80

    Jakoś nie ufam. Wystarczy, że mój kontrahent zakupi "pokaruzelowy" towar i dostarczy mi jako surowiec do produkcji i doniesienie o udział w zorganizowanej grupie przestępczej gotowe. VAT w rozliczeniach pomiędzy firmami jest jakimś nonsensem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • US3219Ka(2017-09-27 08:02) Zgłoś naruszenie 80

    Pracuję ponad 20 lat. Od 8 lat nie mam podwyżki (nawet inflacyjnej) zarabiam 2700 netto (ze stażowym). Tyle moje dziecko zarobiło w sezonie na barze (legalnie). Mam b. duże doświadczenie w zakresie kontroli i analizy. Szukam i znajdę prace lepiej płatną, bo nie widzę perspektyw, tym większych pieniędzy, szkoleń, pakietów medycznych, ulg. Idea (tym nie nakarmię dzieci) już mnie nie zatrzyma. Życzę powodzenia. Głosy mój już przepadł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tylma(2017-09-27 08:15) Zgłoś naruszenie 61

    Zlikwidowali Urzedy Kobntroli Skarboiwej tzw policje skarbowa bo za bardzo interesowała sie pseudobiznesmenami . Panstwa zachodnie mają poicje skarbiwa a wPolsce juz nie

    Odpowiedz
  • iks(2017-09-27 08:59) Zgłoś naruszenie 80

    Dlaczego minister oszukuje opinię publiczną? Obniżki wynagrodzeń otrzymały również osoby nie pełniące wcześniej stanowisk kierowniczych tj. inspektorzy kontroli skarbowej. Skutek tego jest taki, że najlepsi już rozglądają się za nową pracą. Gratulujemy reformy, która skonfliktowała całe środkowisko i wyrzuca z pracy najbardziej doświadczonych. Już niedługo będą tego efekty bo już teraz nie ma chętnych do pracy w skarbówce.

    Odpowiedz
  • 111111111(2017-09-29 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Jak słysze słowa : "udczciwi nie mają sie czego bać" to zaczynam się bac. A niby kto , przy od wielu lat trwajcym bałaganie prawnym, ma stwierdzić udczciwość przedsiębiorcy??? Dlaczego rząd nie likwiduje powodów nieudczciwości - wszelkiej maści odliczeń, ulg, kosztów i czego tam jeszcze nie wymyslono. Tylko niskie podatki i zero odliczeń zlikwiduje szarą strefę i złodziejstwo. Czy to tak trudno zrozumieć, chyba że są tego inne powody. I ztym włąśnie trazeba walczyć. .

    Odpowiedz
  • uszczelniacz(2017-09-30 22:37) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Banaś, w uszczelnianiu to Pan jest specjalista ,bo takiego kitu jak Pan wciska dawno nie widzialem. Powodzenia życzę, bo tych naiwnych uszczelniaczy zaraz Panu braknie , za takie pieniądze pójda gdzie indziej uszczelniać.

    Odpowiedz