Morawiecki podtrzymuje: Nie będzie powrotu do niższych stawek VAT

13.09.2017, 12:42; Aktualizacja: 13.09.2017, 13:11
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Grzegorz Momot

Rząd nie planuje powrotu do niższych stawek podatku od towarów i usług (VAT), poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Reklama


Reklama


Źródło:ISBnews

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • wer(2017-09-13 13:56) Zgłoś naruszenie 250

    cóż, socjal kosztuje, a nie ma darmowych obiadów...

    Odpowiedz
  • dziadek(2017-09-13 18:18) Zgłoś naruszenie 200

    stawkę VAT podniesiono jak pami ętam z tego powodu ze nastał kryzys. Teraz w wielu miejscach słyszę i czytam ż (nomen omen z ust t wiodących polityków ) ze kryzysu w Polsce już nie ma i jest wzrost gospodarczy. Jak połączyć jedną informację z drugą ? to jak jest z tym kryzysem Polsce? jest ten kryzys czy nie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-09-13 15:34) Zgłoś naruszenie 110

    My wszystko fernsztejen ...

    Odpowiedz
  • Tomek(2017-09-15 05:47) Zgłoś naruszenie 31

    pisdosocjal kosztuje

    Odpowiedz
  • Zak(2017-09-15 09:32) Zgłoś naruszenie 20

    I jeszcze to: "Historia z podwyżką VAT pokazuje jak politycy mogą być zakłamani, a składane przez nich obietnice nic nie warte w rzeczywistości. Równo 10 lat temu Donald Tusk zachęcał Polaków do głosowania na Platformę Obywatelską publicznym przyrzeczeniem, że każdy kto w jego rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, będzie z tego rządu usunięty ("Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony"). Tusk przysięgę tę złamał bardzo szybko. W drugiej połowie 2010 roku jego rząd wpadł na pomysł, aby dodatkowe kilka miliardów na spłatę długów zabrać Polakom podwyższając im stawkę podatku VAT. W ten sposób z początkiem 2011 roku podwyższone zostały podstawowe stawki VAT z 7 na 8 proc i z 22 na 23 proc." I tyle nt. wierzenia politykom. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=l6l1a441Id0 Nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać... :-(

    Odpowiedz
  • Zak(2017-09-15 09:23) Zgłoś naruszenie 20

    Cytat: "od koniec 2010 roku platformiana ekipa podniosła Polakom stawki podatku VAT. Choć podwyżka miała być tymczasowa (do końca 2013), to Tusk wraz ze swoimi posłami zadecydowali, aby wydłużyć jej obowiązywanie do końca 2016 roku. Począwszy od 2017 roku stawki VAT miały być obniżone. Nic takiego jednak nie nastąpiło. W listopadzie 2016 r. posłowie PiS zmienili prawo i utrzymali wyższy VAT na lata 2017 - 2018. Teraz, kiedy cała Polska skupiona jest na aferze billboardowej, wicepremier Morawiecki potwierdza: "Nie mamy zamiaru obniżać VAT. Utrzymamy go na poziomie 23%". http://niewygodne.info.pl/artykul8/03994-Nie-bedzie-powrotu-do-nizszych-stawek-VAT.htm

    Odpowiedz
  • poziomka(2017-09-13 20:04) Zgłoś naruszenie 115

    Bardzo racjonalna decyzja. Pamiętam chaos związany z podwyższeniem. aktualizacja na kasach fiskalnych, aktualizacje programów do faktur, przepisy przejściowe.

    Odpowiedz
  • Bbbbb(2017-09-15 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Morawiecki jak jego ojciec to wilk w owczej skorze.....zwykly socjalista.... Ot

    Odpowiedz
  • Załamany(2017-09-20 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nic, tylko się cieszyć! Idę do kadrowej na ul. Paca 37 po porady, bo załamanie gwarantowane. Jakby ktoś mnie szukał jestem w Seka s.a.

    Odpowiedz