statystyki

Zdecydowane „nie” dla akcyzy na e-papierosy

autor: Patrycja Otto19.04.2017, 07:51; Aktualizacja: 19.04.2017, 08:27
E-papieros

Dyrektywa tytoniowa zrównała e-papierosy z tradycyjnymi wyrobami.źródło: ShutterStock

Sprzedaż takich elektronicznych wyrobów bez daniny – tego chce 90 proc. uczestników konsultacji publicznych na temat dyrektywy akcyzowej zakończonych przez Komisję Europejską.

Reklama


Konsultacje były prowadzone od listopada 2016 r. do lutego 2017 r. Swoje stanowiska mogły nadsyłać działające w UE firmy, instytucje oraz osoby fizyczne. W sumie napłynęło ich 7,7 tys., z czego 1,8 tys. pochodziło z Polski. O tym, czy KE weźmie pod uwagę opinie biznesu i konsumentów, przekonamy się najwcześniej za kilka miesięcy. Zdaniem ekspertów prace przy uchwalaniu zharmonizowanego podatku na e-papierosy w ramach planowanej dyrektywy akcyzowej potrwają przynajmniej do końca roku.

Jedno jest pewne: stanowisko polskich przedsiębiorców i konsumentów nie przekonuje Ministerstwa Finansów, które nie rezygnuje z wprowadzenia akcyzy na e-papierosy w naszym kraju.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Polecane

Reklama